Sprādzienā Saulkrastos gājis bojā Latvijā pazīstams pirotehniķis

фото

Kriminālziņas | 2017. gada 6. oktobrī plkst. 12:10

Ceturtdien dzīvojamās mājas sprādzienā Saulkrastu novadā, dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā, gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Āboliņš darbojies pirotehnikas uzņēmumā "Svētku aģentūra", kas rīko salūtus un pirotehnikas specefektus.

Uzņēmuma mājaslapā teikts, ka "Svētku aģentūra" ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā. Firma organizē plaša klāsta uguņošanas priekšnesumu, pirotehnikas, konfeti, skatuves pirotehnikas specefektu un "flame master" efektu piedāvājumu vairāk nekā 20 gadus.

"Svētku aģentūra" ir īstenojusi daudz dažādus salūtus, uguņošanas un efektu šovus. Uzņēmuma lielākie projekti bijuši "milēnijuma salūts" Rīgā, kura kompozīciju veidoja Āboliņš kopā ar Ilzi Kazradzi vēl pirms "Svētku aģentūras" dibināšanas.

2016.gada augustā Ilmārs Āboliņš kopā ar dēlu, uguņošanas dizaineru Nilu Patriku Kazradzi viesojās radio Baltkom studijā.

Tāpat firma piedalījusies Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas un slēgšanas ceremoniju salūtu rīkošanā, Latvijas Dziesmu un deju svētku atklāšanas un slēgšanas uguņošanās. Firma internacionālās pirotehniķu sacensībās Lietuvā ieguvusi pirmo vietu. Tāpat tā divas reizes ieguvusi pirmo vietu Latvijas pirotehniķu sacensībās.

Firmas vienīgā īpašniece un amatpersona ir Ilze Kazradze. "Firmas.lv" informācija liecina, ka Rīgā, Beberbeķu ielā, reģistrētā uzņēmuma apgrozījums pagājušā gadā bija 210 637 eiro, bet peļņa - 2490 eiro.

"Firmas.lv" informācija arī liecina, ka Āboliņš kā valdes loceklis darbojies uzņēmumā "Pyro Power", kura juridiskā adrese ir Saulkrastu pagastā, "VEF-Biķernieki", Ceturtā ielā 77. Aculiecinieku sociālajos tīklos ievietotās fotogrāfijās redzams, ka pie uzsprāgušās ēkas atradies kravas furgons ar "Pyro Power" uzrakstu uz sāniem.

Jau ziņots, ka ceturtdien kādā dzīvojamā mājā dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki, tostarp, nepilngadīgais.

Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmusi plkst.20.32, jo bija notikusi eksplozija dzīvojamajā mājā un rezultātā pati ēka bija sagruvusi. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, pēc eksplozijas bija izcēlies pamatīgs ugunsgrēks un nekavējoties tika sākta cilvēka meklēšana un glābšana. Tomēr nakts laikā glābēji zem gruvešiem atrada piecus bojāgājušus cilvēkus.

Tāpat ugunsgrēka laikā bija aizdomas, ka ir darīšana ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, tāpēc tika piesaistīti speciālisti no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Komentāri