Norvēģijā apgāzies autobuss ar pasažieriem arī no Latvijas, Mixnews.lv

Norvēģijā apgāzies autobuss ar pasažieriem arī no Latvijas

фото

Kriminālziņas | 2018. gada 24. janvārī plkst. 14:33

Norvēģijā netālu no Zviedrijas robežas apgāzies maršruta Oslo-Stokholma autobuss, kur bijuši arī daži pasažieri no Latvijas. Oficiālas informācijas par viņu veselības stāvokli nav, vēsta lsm.lv, atsaucoties uz Norvēģijas medijiem.

Vietējā Ostfoldas policija par ceļu satiksmes negadījumu paziņoja naktī uz trešdienu, 24. janvāri, – uz šosejas Е18 avarējis autobuss ar 25 pasažieriem. Aptuveni vienos naktī divstāvu autobuss uz slidena ceļa kļuva nevadāms, no ceļa noslīdēja milzīgā kupenā, pagriežoties uz sāniem.

фото

фото

Vairums autobusā esošo pasažieru nav guvuši nopietnu kaitējumu, vēsta Norvēģijas masu mediji. Viens pasažieris aizdomās par kājas lūzumu nogādāts slimnīcā Sarpsborgā. Pārējos pasažierus aizveda uz tuvējo pilsētu Ašimu, paziņoja vietējā policija. Divi no viņiem vēlāk nogādāti slimnīcā.

To, ka starp pasažieriem bija arī rīdzinieki, sociālajā vietnē "Facebooh" min Stokholmā dzīvojošā krieviete Marina Avidana.

"Glābēji izvilka mani caur vējstiklu. Puisis no Rīgas izsita stiklu, tas nebija tik vienkārši! Avārija notika sešus kilometrus no Zviedrijas-Norvēģijas robežas, kas faktiski nav… gaidu transportu. Sadraudzējos arī ar vadītāju, kas atpūtās. Un ar zēniem no Rīgas un onkuli, kas uzgāzās uz manis.”

Ostfoldas policijas pārstāvji telefonsarunā Rus.lsm.lv norādīja, ka liecības par to, kādu valstu pilsoņi atradušies autobusā, vēl nav savāktas. “Bet man ir zināms, ka autobuss bija no Vācijas, bet tā vadītājs – no Čehijas,” teica policijas pārstāvis.

Saskaņā ar Norvēģijas mediju vēstīto, avārijā cietušais autobuss braucis ar zīmolu “Flixbus”, kas ir liela Vācijas pārvadājumu kompānija un strādā visā Eiropā.

"Mēs zinām par presē esošajām publikācijām saistībā ar incidentu uz šosejas Е18," Rus.lsm.lv pavēstīja “Flixbus” pārstāve Roza Donāta. Viņa norādīja, ka pašlaik nav informācijas par avārijas iemesliem. Kompānija notikušā izmeklēšanā uztur kontaktus ar vietējās varas pārstāvjiem Norvēģijā.

Pēc "Flixbus" pārstāves teiktā, biļešu iegādē pasažieris norāda savu vārdu un uzvārdu, bet ne valstspiederību.

Latvijas Ārlietu ministrijā Rus.lsm.lv pavēstīja, ka pagaidām tās rīcībā nav informācijas par to, cik daudz Latvijas valstspiederīgo bija avarējušajā autobusā un vai starp viņiem ir arī cietušie. Šo informāciju ministrija plāno iegūt tuvākajā laikā.

фото

фото

Foto: FREDDIE LARSEN

Komentāri