LTV: Pie Brāļu kapiem nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, Mixnews.lv

LTV: Pie Brāļu kapiem nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus

фото

Kriminālziņas | 2018. gada 30. maijā plkst. 12:57

Pie Rīgas Brāļu kapiem trešdienas rītā noslepkavots zvērināts advokāts, maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Valsts policija (VP) šādu informāciju nekomentē.

Arī "Bunkus advokātu birojā" atteicās sniegt jebkādus komentārus.

Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko "Trasta Komercbankas" likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Rasa atteicās sniegt komentārus.

Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007.gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma "Rego Trade" maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Bunkus valsts amatpersonas ieņēmumu deklarācijā par 2016.gadu liecina, ka viņam pieder 2013.gada "Range Rover" automašīna. Tāpat viņam reģistrēti uzkrājumi 88 269 eiro apmērā "Luminor" bankā.

2016.gadā Bunkus arī saņēma dāvinājumus gan no sava brāļa 27 000 eiro apmērā, gan no tēva 71 998 eiro apmērā. Tāpat administrators 2016.gadā bija reģistrējis aizdevumus 1 297 286 eiro apmērā un 58 550 eiro apmērā, savukārt parādsaistības kopumā 527 374 eiro apmērā. Publiski pieejama informācija liecina, ka Bunkus dzīvojis Mežaparkā.

Kā liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāzē, Bunkus savulaik ziedojis partijai "Jaunais laiks" un apvienībai "Vienotība". 2010.gadā viņš "Jaunajam laikam" ziedojis 1000 latus (1420 eiro), bet 2011.gadā 500 latus (710 eiro). 2011.gadā viņš ziedojis arī 3000 latus (4260 eiro) apvienībai "Vienotība".

VP apstiprināja, ka pie Rīgas Brāļu kapiem, Aizsaules ielā 1, trešdienas rītā plkst.8.40 notikusi slepkavība. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts kāds vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas "Range Rover" automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu.

Kā novēroja LETA, notikuma vietā ieradušās vismaz piecas policijas automašīnas. Norobežota plaša teritorija. Baltais "Range Rover" ir braucis virzienā uz Brāļu kapiem, nobraucis no ceļa labajā pusē, nolauzis ceļa zīmi un ietriecies kapu nožogojumā, to sabojājot. Automašīnai cauršauts priekšējais stikls vadītāja pusē.

Neatliekamās palīdzības automašīnu notikuma vietā nav. Blakus automašīnai guļ vīrietis bez dzīvības pazīmēm.

Kā teica kāda puķu tirgotāja, viņa ap plkst.8.40 dzirdējusi šāvienus, bet nav redzējusi no kurienes un kas šauj. No aculiecinieku stāstītā, apšaudīto automašīnu slepkava, iespējams, esot gaidījis Aizsaules ielā.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālruni 67014002. VP uzsver, ka jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā.

Policija strādā notikuma vietā un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. VP aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

VP sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību.

Foto: db.lv

Komentāri