Ādažu poligonā liesmas tomēr izlauzušās no ierobežotās teritorijas, Mixnews.lv

Ādažu poligonā liesmas tomēr izlauzušās no ierobežotās teritorijas

фото

Kriminālziņas | 2018. gada 11. jūnijā plkst. 18:52

Palielinoties vējam Ādažu poligonā, pirmdien liesmas tomēr izlauzušās no ierobežotās teritorijas, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Tas noticis neskatoties uz līdzšinējo veiksmīgo lielās meža ugunsgrēka platības ierobežošanu.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās gan VMD transports, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvie transportlīdzekļi, kā arī iesaistījušies Nacionālie bruņotie spēki (NBS), zemessargi, sabiedroto karavīri, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

фото

фото

фото

Dzēšana notiek arī no gaisa ar NBS helikopteru, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens.

Meža ugunsgrēka dzēšanas darbs tiek organizēts vairākās maiņā. Patlaban neesot iespējams pateikt, cik ilgi dzēšanas darbi turpināsies, jo tas būšot atkarīgs arī no laika apstākļiem.

"Paltaban galvenais ir apturēt ugunsgrēka tālāko izplatīšanos un to nodzēst. Precīzi cik un kas ir dedzis varēs pateikt tikai pēc ugunsgrēka pilnīgas apdzēšanas. Tiklīdz ugunsgrēks būs apdzēsts, teritorija tiks apsekota un novērtētas ugunsgrēka sekas," uzsvēra VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

фото

фото

Ugunsgrēka, kas nedēļas nogalē izcēlās Ādažu poligonā, cēloņi gan vēl tiek skaidroti. Jaunķiķis atzina, ka pagaidām arī ir pāragri spriest par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem.

"Tas ir militārais poligons, kas ikdienā civiliedzīvotājiem ir slēgts. Mācības tajā notiek patstāvīgi. Apliecināt to nevar, bet pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies mācību rezultātā," norāda Jaunķiķis.

Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru.

фото

Pa labi - aizsardzbas ministrs Raimonds Bergmanis

Kā ziņots, ugunsgrēks poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Tobrīd atsevišķos laukumos dega virsāji, sausā zāle un sūnas. Visas dienas garumā mācības ar kaujas munīcijas izmantošanu tika pārtrauktas.

Foto: flickr.com/latvijas_armija

Komentāri