Carnikavā "Saskaņas" deputāts sakaujas ar NA politiķi, Mixnews.lv

Carnikavā "Saskaņas" deputāts sakaujas ar NA politiķi

фото

Kriminālziņas | 2018. gada 1. augustā plkst. 11:47

Svētdien sporta pasākuma laikā izcēlās kautiņš, kurā iesaistījās divi Carnikavas domes deputāti, raksta tvnet.lv.

Incidents notika "3x3" sacensību florbolā un basketbolā laikā. Kādas florbola spēles laikā, kurā pretējās komandās spēlējuši Lejas dēli un cits domes deputāts Gatis Miglāns (VL-TB/LNNK), ar spēli saistītu konfliktu ar kulakiem devies risināt Leja, kurš iesitis gan Miglānam, gan vēl kādam vīrietim.

Pēc Carnikavas novada domes priekšsēdētājas Daigas Jurēvica (LZS) ziņām, cietušajam ir smadzeņu satricinājums un brūcei uzliktas trīs šuves. Notikušais ir fiksēts fotogrāfijās, kas tikušas publiskotas un kurās redzams Leja, sporta laukumā tuvojamies kādam vīrietim, kas saliecies cenšas aizstāvēties.

Deputāts Miglāns skaidrojis, ka spēles laikā notikusi grūstīšanās starp diviem spēlētājiem. "Es nostājos vidū starp abiem, un tajā brīdī no aizmugures pienāca Leja un man iesita," savu versiju stāstījis Miglāns, piebilstot, ka pēc tam Leja iesitis vienam no spēlētājiem pa seju, pārsitot aci.

Savukārt Leja apgalvo, ka tikai aizstāvējis savus 11 un 16 gadus vecos dēlus, kuri piedalījās spēlē.

"Es aizstāvēju savus bērnus! Redzēju, ka divi pieaugušie - Gatis Miglāns un vēl viens spēlētājs - uzbruka manam dēlam. Viens iesita pa kaklu, otrs pa muguru. Es izskrēju laukumā un iesitu vienam no pāridarītājiem pa aci," stāstījis deputāts.

Carnikavas novada pašvaldības policijas priekšnieks Imants Pastors apstiprināja, ka incidents ir noticis. Vietējie kārtības sargi pieņēmuši iesniegumus, uzklausījuši notikušā lieciniekus, fiksējuši notikušo un materiālus nodevuši kolēģiem no Valsts policijas, kura pārbaudīs kautiņa apstākļus.

Tikmēr kā norādīja "Saskaņas" priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs, šī situācija ir nopietna un to vērtēs Revīzijas komisija, kura partijā atbild arī par ētikas jautājumu izskatīšanu.

Savukārt "Saskaņas" priekšsēdētājs Nils Ušakovs aģentūrai LETA pauda, ka arī Leja ir iesniedzis iesniegumu Valsts policijā (VP) par vardarbību, kas esot pielietota pret viņa bērniem.

Pašlaik Ušakova rīcībā esošā informācija liekot viņam domāt, ka Leja esot rīkojies pareizi. Reizē partijas līderis atzīst, ka partijas pārstāvja rīcība ir bijusi pārāk emocionāla.

"Lai vērtētu tālāk, sagaidīsim Valsts policijas atzinumu," pauda Ušakovs.

Tikmēr pagaidām deputāts Jānis Leja paziņojis, ka negrasās saistībā ar kautiņu nolikt deputāta mandātu un pamest partiju.

Deputāts vēlas sagaidīt politiskā spēka vērtējumu par rīcību.

"Tad arī domāšu. Es palieku pie sava - aizstāvēju savus bērnus -, un ar politiku tam nav saistības," pauda deputāts, solot pēc notikušā strādāt ar vēl lielāku sparu.

Viņš arī atzina, ka jūlija domes sēdē lietojis necenzētus vārdus, taču neuzskata to par pārkāpumu. Pretenziju gadījumā Leja aicina deputātus vai domes priekšsēdētāju Daigu Jurēvicu (LZS), kura gan par konfliktu nedēļas nogalē, gan par domes sēdē notikušo paziņoja "Facebook", vērsties domes Ētikas komisijā.

Tikmēr Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska apliecināja, ka Saulkrastu iecirknī ir saņemta informācija par konfliktu un patlaban tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Foto: facebook.com/Daiga Jurevica

Komentāri