Ugunsdzēsēji turpina cīnīties jau ar trim plašiem ugunsgrēkiem, Mixnews.lv

Ugunsdzēsēji turpina cīnīties jau ar trim plašiem ugunsgrēkiem

фото

Kriminālziņas | 2018. gada 2. augustā plkst. 14:23

Atbildīgie dienesti ceturtdien turpina cīnīties jau ar trim plašiem meža un kūdras purvu ugunsgrēkiem, informēja Valsts meža dienesta (VMD) meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

1.augusta vakarā Salas novada Gargrodes purvā izcēlies ugunsgrēks 20-30 hektāru platībā.

"Ugunsgrēks vēl nav ierobežots, tā platība ir no 20 līdz 30 hektāriem. Deg gan mežs, gan purvs. Uz vietas ir gan VMD darbinieki, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un zemessargi," sacīja Jaunķiķis.

Viņš piebilda, ka pagaidām ugunsgrēka dzēšanā helikopteri palīgā nav nākuši, bet liesmas tiek dzēstas ar operatīvo dienestu rīcībā esošo tehniku.

Pēc Jaunķiķa teiktā, nav pilnīgas skaidrības par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem, taču arī šajā situācijā nav izslēgta neuzmanīga rīcība ar uguni.

Tikmēr 31.jūlija vēlā vakarā ugunsgrēks izcēlās Mazsalacas novada Ramatas pagasta purvā. Tā platība sasniegusi 220 hektārus, un uguns pašlaik nav ierobežota, apliecināja Jaunķiķis. Dzēšanas darbos palīdz arī Lietuvas un Igaunijas kolēģi.

фото

фото

фото

фото

Tāpat turpinās Valdgales kūdras purva un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi. Šis ugunsgrēks izcēlās 17.jūlija pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Patlaban ugunsgrēka platība aplēsta virs 1000 hektāriem. Dzēšanas darbos tika iesaistīts arī Lietuvas bruņoto spēku helikopters, kā arī Baltkrievijas dienestu helikopters, kurš nu jau ir atgriezīsies Baltkrievijā, jo purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu.

1.augustā, kopumā dzēsti septiņi meža ugunsgrēki aptuveni 242,13 hektāru platībā.

Foto: Toms Rutkovskis, Valsts policija, twitter.com/Latvijas armija

Komentāri