Traģēdija Liepājā: Stāvkrasta nogruvumā miris 10 gadus vecs bērns, Mixnews.lv

Traģēdija Liepājā: Stāvkrasta nogruvumā miris 10 gadus vecs bērns

фото

Kriminālziņas | 2018. gada 8. augustā plkst. 11:44

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājā jūras stāvkrasta nogruvumā gājis bojā 10 gadus vecs zēns, informēja Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Traģiskais nogadījums noticis piektdien, 3.augustā, ap plkst.18.30 Atmodas bulvāra galā, kur jūras krastā nogruvis stāvkrasts un ar smiltīm aprakts 2008.gadā dzimis zēns, kurš notikuma vietā gājis bojā.

Bojā gājušais ir lietuvietis, apstiprina policija. Viņa mirstīgās atliekas jau aizvestas apbedīšanai uz Lietuvu, raksta liepajniekiem.lv.

Zēns Karostas pludmalē atpūties kopā ar mammu, radinieci, citiem bērniem un pieaugušajiem, pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Brīdī, kad puika rotaļājies pie stāvā krasta, pārējie bērni gājuši jūrā peldēties, līdz ar to pieaugušie visu uzmanību koncentrējuši uz viņiem. Iespējams, mamma uzreiz nav pamanījusi brīdi, kad noticis krasta nogruvums. Kad zēns atrakts, viņš jau bijis bez dzīvības pazīmēm.

"Krasta nobrukumu veicina sausums. Stāvkrastu veido galvenokārt smiltis, kurām izžūstot zūd atgēzija starp atsevišķiem smilšu graudiņiem. Kā zināms, no mitrām smiltīm var uztaisīt tornīti, no sausām tikai piramīdu. Sausas smiltis vienkārši nošļūk un nobrūk," skaidro Latvijas Universitātes Jūras krastu laboratorijas vadošais pētnieks Jānis Lapinskis.

Pēc nupat notikušā nelaimes gadījuma ar zēnu Komunālā pārvalde, Liepājas pašvaldības policija un pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti" apsekojusi negadījuma vietu.

"Ir pasūtītas brīdinājuma zīmes, ko izvietos 3,5 kilometru garā joslā, sākot no vietas, kas ir 300 metru attālumā no Ziemeļu mola. Ņemot vērā, ka šo teritoriju apmeklē daudzi pilsētas viesi, brīdinājuma zīmes būs vairākās valodās – latviešu, krievu, lietuviešu un angļu," pastāstīja Liepājas mēra padomnieks Andrejs Rjabcevs.

Tagad pie koka stumbra, kas slejas līdzās traģēdijas vietai, pieskrūvēts balts krusts, kurā uzkārts rožukronis. Krustā iegravēts mirušā dzimšanas un miršanas gads, uzvārds un vārds – Danielius.

фото

фото

Par notikušo sākts kriminālprocess.

Foto: ekrānšāviņš no liepajniekiem.lv

Komentāri