Pēc apšaudes pie lielveikala aiztur policistu kukuļņēmēju, Mixnews.lv

Pēc apšaudes pie lielveikala aiztur policistu kukuļņēmēju

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 18. martā plkst. 12:50

Lai policistiem pašiem nebūtu jāizmeklē savu kolēģu pārkāpumi un viņi jāsoda, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) iecerējis reorganizēt Valsts policijas Iekšējās drošības biroju, tā vietā izveidojot jaunu ministram pakļautu iestādi, ziņo "TV3" raidījums "Nekā personīga".

Raidījums plašāk vēstīja par neseno tiesībsarga aizturēšanu aizdomās par kukuļņemšanu.

Rīts pie lielveikala "Spice" izvērties visai dramatisks. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki ar vismaz trim šāvieniem centās apturēt automašīnu, kuru vadīja policists. Raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka tas bija Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes majors Viktors Dzenis, kurš kādam uzņēmējam bija solījis neierosināt kriminālprocesu pret 20 000 eiro lielu atlīdzību. Saņemot pusi no summas, notika aizturēšana. Dzeņa kolēģi Eduardu Ņepomņaščiju tur aizdomās par kukuļošanas atbalstīšanu, ziņoja raidījums.

Dzeņa priekšnieks ar nožēlu atzīst, ka policists ar 20 gadu stāžu, kurš izmeklēja arī "Krājbankas" lietu, visticamāk, ir nonācis korupcijas valgos.

"Es biju šokēts, ne tik daudz par faktu, jo es esmu gatavs šādām situācijām. Nav noslēpums, ka policisti arī izdara noziegumus, bet, kad es uzzināju, ka runa ir par šo izmeklētāju, man bija ļoti liels šoks. Nepazinu personīgi, bet sanāksmēs viņš ziņoja par savu lietu izmeklēšanu, un man bija radies priekšstats par viņu kā zinošu un erudītu izmeklētāju," teica Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Negodīgu policistu atklāšana ir Valsts policijas Iekšējās drošības biroja uzdevums. "TV3" "Nekā personīga" vēstīja, ka uzņēmējs, kuram ekonomikas policists prasīja kukuli, Iekšējās drošības birojam nezvanīja. Viņš šaubījās, vai policisti vērsīsies pret savējo, un tāpēc ziņoja KNAB.

Darba grupa Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres Ilze Pētersones-Godmanes vadībā izstrādājusi priekšlikumu veidot pilnīgi jaunu iestādi, kurā strādātu 121 darbinieks, kas ir gandrīz četras reizes vairāk nekā pašlaik. Šai iestādei nolūkotas telpas bijušās Policijas Akadēmijas telpās.

Jaunās iestādes kompetencē būtu ne tikai Valsts policijas darbinieku uzraudzība, bet arī citas IeM struktūrvienības, pašvaldību un ostas policijas. Pēc Tieslietu ministrijas ieteikuma, arī cietumsargu pārkāpumus izmeklētu šī iestāde.

Raidījums gan norāda, ka iecerei ir arī trūkumi. Iestādei plānots liels budžets - ik gadu ne mazāku par 2,5 miljoniem latu, turklāt augsti kvalificēti darbinieki šai institūcijai tiktu atlasīti no policijas un KNAB, kam jau tagad trūkst labu speciālistu.

Foto: plansb.lv, autoportal.ua

Komentāri