Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā gājuši bojā divi cilvēki, Mixnews.lv

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā gājuši bojā divi cilvēki

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 19. martā plkst. 11:38

Pirmdien vakarā kādā dzīvojamā mājā Amatas novada Skujenes pagastā izcēlās ugunsgrēks, kurā gāja bojā divi cilvēki.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienstāva dzīvojamā māja jau deg ar atklātu liesmu visā tās 80 kvadrātmetru lielajā platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Amatas brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums.

Kaimiņi ugunsdzēsējus informēja, ka ēkā, iespējams, palikuši divi cilvēki. Pēc liesmu nodzēšanas ugunsdzēsēji atrada bojā gājušos - sievieti un vīrieti.

Ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklēšanā skaidro Valsts policija. Savukārt Smiltenes novada Launkalnes pagastā pirmdien izcēlās ugunsgrēks kokapstrādes uzņēmumā. Angārā aizdegās skaidas 400 kvadrātmetru platībā.

Tikmēr Durbes novada Dunalkas pagastā pirmdien izcēlās kūlas ugunsgrēks 50 000 kvadrātmetru jeb piecu hektāru platībā.

Ugunsdzēsēji norāda, ka, lai gan meteoroloģiskie laika apstākļi lielākajā daļā Latvijas vēl neliecina par pavasara iestāšanos, valstī jau aktīvi tiek dedzināta pagājušajā gadā nenopļautā zāle. Pārsvarā pirmie kūlas ugunsgrēki tiek reģistrēti Kurzemē.

Neskaitot pērnās zāles dedzināšanas gadījumu Durbes novadā, pirmdien reģistrēti vēl astoņi kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Komentāri