Pārsūdz lēmumu par Vaškeviča apcietināšanu, Mixnews.lv

Pārsūdz lēmumu par Vaškeviča apcietināšanu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 22. martā plkst. 17:19

Advokāti piektdien pārsūdzēja otrdien pieņemto Rīgas apgabaltiesas lēmumu par kukuļdošanā apsūdzētā un atstādinātā Finanšu ministrijas ierēdņa Vladimira Vaškeviča apcietināšanu, ziņo LETA.

Kā informēja viena no Vaškeviča advokātēm Jeļena Kvjatkovska, sūdzība nosūtīta Rīgas apgabaltiesai, bet tā būs jāizskata Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palātai. Sūdzību parakstījusi gan viņa pati, gan arī pārējie divi Vaškeviča advokāti - Valērijs Ickevičs un Juris Dzelme.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu konkrētā sūdzība par Vaškeviča apcietināšanu AT būtu jāizskata septiņu dienu laikā, paskaidroja Kvjatkovska. Viņa piebilda, ka Vaškevičs joprojām atrodas slimnīcā Austrijā un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji viņu nav apciemojuši.

Atgādinām, ka Rīgas apgabaltiesa otrdien, 19.martā, nolēma grozīt kukuļdošanas krimināllietā apsūdzētā Vaškeviča drošības līdzekli uz apcietinājumu. Pats apsūdzētais uz šo tiesas sēdi nebija ieradies, jo viņš ilgstoši ārstējas Austrijā. Minēto lēmumu par drošības līdzekļa grozīšanu likumā noteiktajā kārtībā var pārsūdzēt, taču pārsūdzība neaptur tā izpildi.

Advokātiem gan joprojām nav īsti skaidrs, kā konkrētajā gadījumā tiks izpildīts lēmums par Vaškeviča apcietināšanu. To nekomentē arī prokuratūra, bet tiesā skaidro, ka apcietināšana būs jānodrošina policijai.

Foto: 2.la.lv

Komentāri