AT notiesā vīrieti par sevišķi cietsirdīgu sievas slepkavību, Mixnews.lv

AT notiesā vīrieti par sevišķi cietsirdīgu sievas slepkavību

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 22. martā plkst. 18:17

Augstākās tiesas (AT) Senāts piektdien par sevišķi cietsirdīgu sievas slepkavību ar bargu cietumsodu notiesāja 1951.gadā dzimušo Zigismundu Aleksandroviču.

Apelācijas instance viņam piesprieda 13 gadus cietumā, taču Senāts grozīja apelācijas instances lēmumu un apsūdzētajam noteica brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un 6 mēnešiem, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem.

AT Senāta lēmums vairs nav pārsūdzams, līdz ar to brīvības atņemšanas sods samazināts par sešiem mēnešiem

Saskaņā ar apsūdzību 2010.gada 24.augustā Aleksandrovičs, būdams mājās Jelgavā, sastrīdējās ar savu civilsievu. Dusmās apsūdzētais sāka dzīvesbiedri sist ar rokām un spārdīt ar kājām pa galvu, kaklu, krūškurvi, vēderu un citām ķermeņa daļām, bet beigās vēl trīs reizes iedūra viņai ar nazi. No gūtajām traumām sieviete nomira.

Pirmās instances tiesā 1951.gadā dzimušais apsūdzētais savu vainu atzina un paskaidroja, ka ar sievieti dzīvojis faktiskā laulībā no 1999.gada. Pirmos trīs līdz četrus gadus abu attiecības bijušas labas, līdz dzīvesbiedre sākusi daudz lietot alkoholu un periodiski nenākt mājās. Tieši šo iemeslu dēļ 2010.gada augustā abu starpā izcēlies liktenīgais strīds.

Komentāri