Atjauno būvdarbus vienā augstceltņu Z-Towers tornī, Mixnews.lv

Atjauno būvdarbus vienā augstceltņu Z-Towers tornī

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 2. janvārī plkst. 12:26

Valsts darba inspekcija (VDI) ir atjaunojusi būvdarbus vienā augstceltņu "Z-Towers" tornī, savukārt otrā tornī šobrīd darbu atsākšana nav atļauta saistībā ar iespējamiem draudiem nodarbināto veselībai, ziņo LETA.

Kā pastāstīja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs, par augstceltņu būvniecību atbildīgais uzņēmums ir informējis VDI, ka darba aizsardzības nepilnības ir novērstas arī otrā tornī, tāpēc tuvākajā laikā tiks veikts objekta apsekojums un pieņemts lēmums par atļauju vai aizliegumu turpināt darbus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 14.decembrī augstceltņu "Z-Towers" būvlaukumā, krītot no augstuma, gāja bojā 21 gadu vecs strādnieks. Uz izmeklēšanas laiku objektā visi būvdarbi tika apturēti.

Vēlāk VDI būvlaukumā konstatēja vairākas nedrošas darba vietas. Kādi tieši pārkāpumi tika konstatēti, VDI pārstāvji neatklāja. "To mēs nedrīkstam atklāt, tas attiecas uz konkrēto uzņēmumu. Apturam objekta darbu tad, kad tas var apdraudēt darbinieku veselību vai dzīvību," sacīja VDI pārstāvis Vincevs.

Arī projekta "Z-Towers" attīstītāju AS "Towers Construction Management" pārstāvis Artūrs Ivanovs neatklāja, kādas nedrošās darba vietas VDI objektā atklājusi, jo negadījuma izmeklēšanas laikā uzņēmums nevarot sniegt nekādus komentārus. Ivanovs arī piebilda, ka attīstītāji sadarbojas ar visām negadījuma izmeklēšanā iesaistītajām institūcijām un visus konstatētos pārkāpumus novērsīs noteiktajos termiņos.

Nedrošās darba vietas uzņēmumam bija jāsakārto līdz 29.decembrim.

Vienlaikus VDI turpina letālā nelaimes gadījuma izmeklēšanu, kas varētu ilgt līdz pat 80 dienām. Tāpat ir uzsākta un tiks turpināta administratīvā pārkāpuma lietvedība, jo VDI saskatījusi objektā iespējamus darba aizsardzības pārkāpumus, iepriekš skaidroja Vincevs.

Foto: skyscrapercity.com

Komentāri