Ķirsona uzņēmumam par ekspluatācijā nenodotas ēkas izmantošanu piemēro 700 eiro sodu, Mixnews.lv

Ķirsona uzņēmumam par ekspluatācijā nenodotas ēkas izmantošanu piemēro 700 eiro sodu (1)

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 7. janvārī plkst. 16:07

Rīgas domes Administratīvajā komisijā otrdien nolemts piemērot sodu 700 eiro apmērā Gunāra Ķirsona uzņēmumam "MC Horeca Holding" par būvnormatīvu neievērošanu, izmantojot ekspluatācijā nenodotu ēku, ziņo LETA.

Iespējamais soda apmērs ir no 70 līdz 7100 eiro. Ķirsona uzņēmumam noteikts salīdzinoši mazs sods, jo uzņēmējs savu vainu ir atzinis un pārkāpumus novērsis. Turpretim negatīvi vērtējams tas, ka ekspluatācijā nenodotā ēka izmantota samērā ilgu laiku.

Ķirsons sodu 10 dienu laikā var apstrīdēt tiesā vai arī samaksāt to 30 dienu laikā.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja Ķirsons, viņš piemēroto sodu neapstrīdēs. "Ja ir uzlikts sods, tad tas ir jāmaksā, un to arī darīsim."

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Ķirsons savu jauno ēstuvi apmeklētājiem atvēra jau pērnās vasaras vidū, taču 2.decembrī viņam to nācās uz laiku slēgt, jo atklājās, ka ēstuve nav nodota ekspluatācijā.

Rīgas pilsētas būvvalde 21.decembrī pabeigusi ēstuves "Ķirsons Māja" saskaņošanas dokumentu izvērtēšanu, apsekojusi objektu un nolēmusi būvi pieņemt ekspluatācijā, taču uzņēmējam par šādu rīcību piemērots sods.

Jauno ēstuvi pārvalda pērn 17.septembrī dibināta, Ķirsona vadīta kompānija SIA "MC Horeca Holding". Uzņēmuma 50,05% daļu pieder Ķirsonam, bet 49,95% - Vladimira Šestakova uzņēmumam SIA "Capital Investments", liecina "Firmas.lv" informācija.

Šī nav pirmā reize, kad sabiedriski nozīmīgā ēkā norit aktīva darbība un notiek liels klientu pieplūdums, kaut arī telpas nav nodotas ekspluatācijā.

2011.gada decembrī Rīgas pilsētas būvvaldes būvinspektori konstatēja, ka ekspluatācijā nenodotajā koncertzālē "Palladium" jau kopš septembra norisinās dažādi pasākumi. SIA "Palladium Riga" par būvnormatīvu neievērošanu tika piemērots 3500 latu (4980 eiro) sods.

Foto: twitter.com/AndrisAmeriks

Komentāri 1
RXQh4vWR3X0pirms 5 gadiem
That's really cleevr Jo, a good hook! It made me laugh & it made me think. Here's to all the businesses who make their way to to your door to find their path!!