Bolderājā jaunbūvētajos pašvaldības dzīvokļos sāk izmitināt 299 ģimenes, Mixnews.lv

Bolderājā jaunbūvētajos pašvaldības dzīvokļos sāk izmitināt 299 ģimenes

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 7. janvārī plkst. 19:31

Gada nogalē, 27.decembrī, ekspluatācijā pieņemtas četras pašvaldības jaunbūvētās daudzdzīvokļu mājas Bolderājā, Mežrozīšu ielā 22, 26, 20 un 30, un janvārī pirmās ģimenes, kas reģistrētas palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājuma risināšanā, saņēmušas īres līgumus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.

Patlaban notiek īres līgumu slēgšana, atslēgu saņemšana un iemitināšanās jaunajās mājvietās. Dzīvokļi ir izīrēti maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm, bērniem bāreņiem, kuri uzsākuši patstāvīgu dzīvi, denacionalizēto namu dzīvokļu īrniekiem un citiem sociāli aizsargājamiem cilvēkiem, kas bija reģistrēti dzīvokļu rindā.

Jaunajā dzīvojamo namu kompleksā ir 193 vienistabas, 85 divistabu un 21 trīsistabu dzīvoklis. Jaunajām mājām ir uzlabota siltumizolācija, kas paaugstina ēku energoefektivitāti. Visos dzīvokļos ir izbūvēta horizontālā siltumapgādes sistēma, kas ļaus katram regulēt savu siltuma patēriņu. Savukārt visi skaitītāji ir izvietoti ārpus dzīvokļiem, un to rādījumus varēs nolasīt automātiski. Tāpat teritorijā atrodas sporta laukums, bērnu rotaļu laukums un automašīnu novietnes, kā arī ierīkoti bruģēti un grantēti celiņi, apzaļumota un labiekārtota teritorija.

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kompleksa projekta pasūtītājs ir pašvaldības SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", projektu izstrādāja SIA "Gints un kolēģi", bet celtniecības darbus veica pilnsabiedrība "Arčers un Moduls-Rīga". Kopējās būvdarbu izmaksas ir 12 miljoni eiro jeb 8,43 miljoni latu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kopumā aizvadītajā gadā palīdzība dzīvokļa jautājuma risināšanā ir sniegta 701 ģimenei, no tām 319 ir no denacionalizētām mājām. Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) atzīmē, ka "tas viss ir pašvaldības nopelns, jo valsts konsekventi jau no 2009.gada atsaka 50% līdzfinansējumu, lai denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki varētu saņemt pārcelšanās pabalstus, kas ļautu dzīvokļu rindu samazināt vēl ātrāk."

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta apkopotā informācija liecina, ka dzīvokļu rinda sarūk. 2013.gada 1.janvārī palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājuma risināšanā reģistrētas 6446 ģimenes, šogad - 5511 ģimenes. Pērn dzīvokļa jautājums atrisināts 240 personām (ģimenēm), kurām bija nepieciešams sociālais dzīvoklis vai sociālā dzīvojamā telpa, 186 maznodrošinātām ģimenēm no denacionalizētām mājām, 86 bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, 85 ģimenēm (personām), kuru dzīvojamā telpa tika atzīta par pastāvīgai dzīvošanai nederīgām, 27 daudzbērnu ģimenēm, 24 maznodrošinātām personām (ģimenēm), kuras ar tiesas spriedumu tika izliktas no dzīvojamās telpas, 18 personām, kuras izcietušas sodu brīvības atņemšanas vietās, 14 personām, kam bija neatliekami sniedzama palīdzība un 21 personai pēc viņu lūguma tika izīrēta mazāka dzīvojamā telpa.

Šogad pašvaldības SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" turpina būvēt trīs sociālās dzīvojamās mājas Imantas 8.līnijā. Tajās kopumā būs 290 sociālie dzīvokļi, veselības centrs un sociālā dienesta telpas.

Komentāri