Būvuzraugs atzīst Gaismas pils celtniecības noslēgšanos (FOTO), Mixnews.lv

Būvuzraugs atzīst Gaismas pils celtniecības noslēgšanos (FOTO) (1)

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 10. janvārī plkst. 20:25

"Gaismas pils" projektam piesaistītais būvuzraugs "Hill International" piektdien izdevis apstiprinājumu, ka pilnsabiedrība "Nacionālā būvkompāniju apvienība" (NBA) ir pabeigusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvdarbus atbilstoši līgumam, ziņo "Nozare.lv".

Kā informēja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde, turpinās arī LNB ēkas sagatavošana nodošanai ekspluatācijā. Tam par pamatu ir pašā ēkā pabeigtie būvdarbi un speciāli no infrastruktūras objektu projekta izdalītā izbūves ārējo inženiertīklu kārta, kas juridiski precīzi un atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem nodrošina LNB ēkas ekspluatāciju pirms pilnīgas infrastruktūras objektu izbūves līdz 2014.gada aprīlim.

фото

фото

фото

Lai nodotu ekspluatācijā LNB ēku un speciāli izdalīto infrastruktūras kārtu, no 17 vajadzīgo institūciju atzinumiem jau ir saņemti 13 pozitīvi atzinumi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta ugunsdrošībai, ūdensapgādei un citām svarīgām jomām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) ir iesniegti visi pieprasītie dokumenti, un nākamās nedēļas vidū tiks veikta galīgā kompleksa sistēmu pārbaude. Pēc atzinumu saņemšanas Rīgas būvvalde dos gala atzinumu.

Līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā LNB ēkā plānoti tikai vienreizēji un atbilstoši drošības prasībām īpaši saskaņoti pasākumi.

фото

фото

фото

LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā. Tās būvdarbus veic "Nacionālā būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu.

2014.gada sākumā plānota bibliotēkas pārcelšanās no sešām pašreizējām bibliotēkas ēkām, lai 2014.gada vidū jaunā ēka pilnībā būtu pieejama apmeklētājiem.

фото

фото

фото

Lai "Gaismas pils" projekts būtu pabeigts, nepieciešama LNB ēkas būvdarbu pabeigšana un nodošana ekspluatācijā, LNB infrastruktūras pirmās kārtas objektu būvdarbu pabeigšana un nodošana ekspluatācijā, LNB aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām, kā arī LNB pārcelšanās uz jauno LNB ēku un grāmatu krājuma pārvietošana.

Līdz 2014.gada 30.aprīlim jāpabeidz apkārtējās teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi un tehniskās ēkas iekšējās apdares darbi.

фото

фото

фото

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Atkal sasteigusi uz ugunsdrosibas rekina.
Vacija lidzigi jau divus gadus nevar nodot ekspluatacija jauno Berlines lidostu, kur ugunsdrosibas sistemas ir pilniba japarbuve.