Rīgas dome plāno pārdot pašvaldībai piederošu zemesgabalu līdzās Melngalvju namam, Mixnews.lv

Rīgas dome plāno pārdot pašvaldībai piederošu zemesgabalu līdzās Melngalvju namam (1)

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 12. janvārī plkst. 16:59

Rīgas dome iecerējusi pārdot pašvaldībai piederošu neapbūvētu zemesgabalu Vecrīgas sirdī, kas atrodas starp Grēcinieku un Svaru ielu - tieši pretī Melngalvju nama aizmugurējai sienai, ziņo LETA.

Zemesgabala kopējā platība ir 412 kvadrātmetri, tas nav iznomāts. Rīgas pilsētas būvvalde informē, ka saistībā ar konkrēto īpašumu nav reģistrēta būvniecības dokumentācija, taču vienlaikus speciālisti norāda, ka teritorijai līdzās Melngalvju namam, kurā patlaban atrodas Valsts prezidenta pagaidu rezidence, ir piešķirts valsts aizsardzības objekta statuss. Aizsargjoslu likums nosaka, ka ap valsts aizsardzības objektiem ir aizliegta saimnieciskā darbība, kā arī citas darbības bez saskaņošanas ar valsts aizsardzības objekta valdītāju.

Šobrīd zemesgabals ir iežogots ar metāla konstrukcijas žogu un atrodas aizsargjoslā, kas noteikta ap nekustamajiem īpašumiem Rātslaukumā 5, 6 un 7, kuri kopš 2012.gada 1.septembra iznomāti Latvijas Valsts prezidenta kancelejai kā Valsts prezidenta pagaidu rezidence, kamēr notiek Rīgas pils remonts. Valsts prezidenta kancelejai telpas Melngalvju namā iznomātas līdz 2015.gada 31.decembrim.

Rīgas domes Īpašuma departaments gan uzsver, ka par šāda veida nekustamajiem īpašumiem tirgū ir liela interese, par piemēru minot blakus esošo zemesgabalu Grēcinieku ielā, kurš arī atrodas aizsargjoslā ap Melngalvju namu, kur atrodas Latvijas Valsts prezidenta pagaidu rezidence un Latvijas Valsts prezidenta kanceleja. Pērn 10.septembrī tiesu izpildītāja rīkotā izsolē šis zemesgabals tika pārdots par cenu, kura vairāk nekā divas reizes pārsniedza izsoles sākumcenu, līdz ar to lietderīga būtu arī pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma atsavināšana, pārdodot izsolē, uzskata departamenta vadība.

Atbilstoši Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumam un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem teritorija atrodas centra apbūves teritorijā, kur primārā izmantošana ir intensīva jaukta apbūve ar daudzveidīgām komerciāla rakstura funkcijām un māju būvniecība, bet nav atļauta izmantošana ražošanas funkcijām. Zemesgabals atrodas centra apbūves teritorijas daļā ar dzīvojamās funkcijas īpatsvaru apbūvē virs 20% un perimetrālās apbūves teritorijā, un tas ir izmantojams apbūvei.

Nekustamais īpašums Rīgas pilsētas pašvaldībai valsts pārvaldes funkciju un uzdevumu veikšanai perspektīvā nav nepieciešams un šobrīd nav izmantojams, norāda Īpašuma departaments.

Jautājums par zemesgabala atsavināšanu pirmdien, 13.janvārī, tiks skatīts Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā.

Komentāri 1
Latvietepirms 5 gadiem
Poliklīnikas māju jau pārdeva ( pie tam neatbilstoši lēti!), tagad arī šo, pašā Rīgas sirdī. Tādi mēri nāk un aiziet, bet pārdotais ir zudis.