Stiprinās bīstamā stāvoklī esošās vecās Kuldīgas slimnīcas konstrukcijas, Mixnews.lv

Stiprinās bīstamā stāvoklī esošās vecās Kuldīgas slimnīcas konstrukcijas

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 12. janvārī plkst. 18:26

Nākamnedēļ tiks sākti darbi pie bīstamā stāvoklī esošās bijušās Kuldīgas slimnīcas ēkas Kalpaka ielā 1, Kuldīgā, mūra konstrukciju stiprināšanas, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Reimane.

Lai gan vecās slimnīcas ēku komplekss pieder privātīpašniekam, ēkas glābšanas darbus organizē pašvaldība. Starp pašvaldību un SIA "AB Būvniecība" ir noslēgts līgums par mūra konstrukciju fiksāciju ar metāla konstrukcijām. Ar metāla savienojumiem paredzēts stiprināt ēkas gala sienu. Papildus tiks izvākti būvgruži no ēkas daļas, kur notiks stiprināšanas darbi, kā arī demontēts bojātais jumts, lai ēkas mūrus varētu iekonservēt. Tā kā darbi ir jāsāk nekavējoties, pašlaik jau ir uzstādītas sastatnes, bet pirmdien tiks sākti stiprināšanas darbi.

Darbi izmaksās 12 053 eiro (8470 latus), ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Visi izdevumi, kas saistīti ar ēkas glābšanas darbiem, likuma kārtībā tiks piedzīti no ēkas īpašnieka.

Īpašnieks Kuldīgas novada pašvaldībā vērsies ar iesniegumu par bijušās slimnīcas ēku kompleksa Kalpaka ielā 1, Kalpaka ielā 2 un Kalpaka ielā 4 turpmāko izmantošanu. Ēku Kalpaka ielā 1 īpašnieks esot iecerējis rekonstruēt par kinoteātri, bet abas pārējās ēkas - par peldbaseinu. Kuldīgas novada būvniecības komisija izsniegusi plānošanas un arhitektūras uzdevumus minētajām iecerēm.

Laikraksts "Kurzemnieks" vēsta, ka 7.janvārī ar lielu troksni kārtējo reizi iegruvušas nodegušās Kuldīgas vecās slimnīcas ēkas konstrukcijas, nobiedējot iedzīvotājus un tuvumā esošās iestādes. "Otrā stāva griesti piezemējušies uz pirmā stāva griestiem. Vairāk nekam nevajadzētu krist, no jumta nekas liels nav palicis," laikrakstam skaidrojis SIA "AB Būvniecība" darbu vadītājs Guntis Būmeisters.

9.janvārī Kuldīgas novada pašvaldībai iesniegta arī iedzīvotāju atklātā vēstule ar vairāk nekā 1100 parakstiem, kas savākti nepilna mēneša laikā. Tajā no vecās slimnīcas ēkas īpašnieka prasīta steidzama rīcība un aicināts graustu nojaukt.

Foto: no vietnes kuldiga24.lv

Komentāri