Eurostat: Vairums Latvijas iedzīvotāju dzīvo savos mājokļos bez kredītsaistībām, Mixnews.lv

Eurostat: Vairums Latvijas iedzīvotāju dzīvo savos mājokļos bez kredītsaistībām

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 15. janvārī plkst. 20:09

Vairums Latvijas iedzīvotāju dzīvo viņiem piederošos mājokļos bez kredītsaistībām par nekustamā īpašuma iegādi, ziņo LETA, atsaucoties uz Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja "Eurostat" informāciju.

Savos īpašumos dzīvo 74,2% Latvijas iedzīvotāju, kas ir sestais augstākais rādītājs starp ES valstīm, liecina "Eurostat" apkopotie dati par 2011.gadu. Savukārt mājokļos, kas iegādāti kredītā, dzīvo 8,3% Latvijas iedzīvotāju, kas ir septītais zemākais rādītājs starp ES valstīm.

7,9% Latvijas iedzīvotāju dzīvo īrētos mājokļos, maksājot par to tirgus cenu, taču 9,6% iedzīvotāju mitinās mājokļos, par kuru maksā pazeminātu cenu vai nemaksā vispār.

Vislielākais iedzīvotāju īpatsvars, kas dzīvo kredītā iegādātos mājokļos, reģistrēts Zviedrijā - 65,9%, vienlaikus tikai 3,7% Zviedrijas iedzīvotāju dzīvo savos mājokļos bez kredītsaistībām, kas ir zemākais īpatsvars starp ES valstīm. Savukārt Rumānijā 96% iedzīvotāju dzīvo savos mājokļos bez kredītsaistībām, bet mājokļos, kas iegādāti kredītā, mitināts 0,6% Rumānijas iedzīvotāju.

Lietuvā sev piederošos īpašumos bez kredītsaistībām dzīvo 85,6% iedzīvotāju, kas ir ceturtais augstākais rādītājs, bet par iegādāto mājokli kredītu maksā 6,7% iedzīvotāju. Savukārt Igaunijā sev piederošos īpašumos bez kredītsaistībām dzīvo 66,9% iedzīvotāju, kas ir devītais augstākais rādītājs, bet kredītā iegādātos mājokļos mitinās 16,7% Igaunijas iedzīvotāju.

ES vidēji 27,4% iedzīvotāju mitinās kredītā iegādātos mājokļos, bet savos īpašumos bez kredītsaistībām dzīvo 43% iedzīvotāju. Īrētos mājokļos, maksājot tirgus cenu, visvairāk mitinās Vācijas iedzīvotāji - 39,8%, bet vismazāk Rumānijas iedzīvotāju - 1%.

Īrētos mājokļos, maksājot pazeminātu cenu vai nemaksājot vispār, visvairāk dzīvo Lielbritānijas iedzīvotāji - 18,8%, bet vismazāk Dānijā - 0,1%.

Komentāri