Nedrošuma pazīmes konstatē 44 ēkās; būvdarbi apturēti 13 objektos, Mixnews.lv

Nedrošuma pazīmes konstatē 44 ēkās; būvdarbi apturēti 13 objektos (1)

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 17. janvārī plkst. 15:01

Kopumā Latvijā par nedrošām varētu atzīt 44 sabiedriski nozīmīgas ēkas, savukārt būvdarbi apturēti 13 objektos, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

No 85 Latvijas pašvaldību būvvaldēm EM informāciju par veiktajiem būvju un jau pabeigtu sabiedriski nozīmīgu ēku apsekojumiem ir snieguši 80% pašvaldību. Apsekojumus nav sniegušas 16 pašvaldības.

Būvvaldes līdz šim apsekojušas 261 būvlaukumu, tajā skaitā 94 Rīgā, un 380 pēdējos piecos gados ekspluatācijā nodotas ēkas visā Latvijā, tajā skaitā Rīgā 119.

Patvaļīga būvniecība konstatēta 17 gadījumos, no kuriem pieci bijuši Rīgā. Patvaļīga ekspluatācija konstatēta četros gadījumos, no kuriem divi bijušas Rīgā. Nedrošuma pazīmes konstatētas 44 gadījumos, no kuriem 31 - Rīgā. Neatbilstoša būvniecības dokumentācija konstatēta 82 gadījumos, no kuriem 37 Rīgā.

Savukārt ugunsdrošību normu pārkāpumi konstatēti 13 gadījumos, tajā skaitā 11 Rīgā. Bet būvdarbi apturēti 13 objektos, no kuriem seši ir Rīgā.

Izprotot darba apjomu un ierobežotos resursus, EM aicina pašvaldību būvvaldes turpināt apsekot ēkas, kas šajā laikā vēl nav apsekotas, lai pārliecinātos par būvdarbu kvalitāti un ēku drošību. Tāpat ministrija aicina būvvaldes sniegt informāciju par attiecīgo objektu stāvokli, kā arī veiktajām ekspertīzēm, lai pārliecinātos par sabiedriski nozīmīgo ēku drošību.

Informāciju par konstatēto pārkāpumu novēršanas statusu ministrija nav saņēmusi.

Jau ziņots, ka ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pagājušā gada 22.novembrī Ekonomikas ministrijas operatīvās sanāksmes laikā, reaģējot uz 21.novembra traģēdiju Zolitūdē, iebrūkot lielveikala jumtam un ejot bojā 54 cilvēkiem, uzdevis nekavējoties nodrošināt, lai pašvaldību atbildīgās būvvaldes un būvinspektori veic ārkārtas pārbaudes visās sabiedriski nozīmīgās ēkās par būvnormatīvu ievērošanu, prioritāri veicot pārbaudes ēkās, kur notiek vai ir plānoti būvdarbi.

EM nosūtīja vēstuli 85 Latvijas būvvaldēm, prasot tām apsekot visus būvlaukumus, kuros tiek būvētas, tostarp rekonstruētas vai renovētas, sabiedriski nozīmīgas publiskas ēkas. Apsekošanas rezultāti EM bija jāiesniedz līdz 2013.gada 4.decembrim, ietverot informāciju par atzinumiem, norādot informāciju par apsekoto būvlaukumu, būvprojektu, ēku, būvniecības dalībniekiem un konstatētajiem pārkāpumiem, ja tādi tika konstatēti.

Foto: lielvarde.lv

Komentāri 1
Ugunspirms 5 gadiem
Viena no nedrošākājām ēkām ir iekšlietu ministrijas ēka.
Ja degs, tad ar visiem klerkiem dažās minūtēs.