Latio: Pieprasījums pēc labiem īres mājokļiem šogad būs stabils, Mixnews.lv

Latio: Pieprasījums pēc labiem īres mājokļiem šogad būs stabils

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 20. janvārī plkst. 16:53

2014.gadā saglabāsies stabils vietējo iedzīvotāju un ārvalstu pilsoņu pieprasījums pēc labu, mūsdienu prasībām atbilstošu mājokļu īres Rīgas centrā un mikrorajonos, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā, ziņo Nozare.lv

Vietējo iedzīvotāju lēmumu par labu mājokļa īrei turpinās noteikt tādi faktori kā nepietiekama maksātspēja aizdevuma saņemšanai, pirmās iemaksas trūkums, nevēlēšanās uzņemties kredītsaistības, prognozē "Latio". Tā kā īrnieku prasībām atbilstošu dzīvokļu piedāvājums pakāpeniski ir palielinājies, tuvākajā laikā nav gaidāma īres maksas līmeņa būtiska paaugstināšanās.

Aktivitāte Rīgas mājokļu īres tirgū decembrī salīdzinājumā ar vairākiem iepriekšējiem mēnešiem bija zemāka. Pieprasījuma kritums gada nogalē ir tradicionāla parādība, tomēr šajā gadu mijā to veicināja arī daudzās brīvdienas. Neraugoties uz zemāku potenciālo īrnieku aktivitāti, mājokļu īres maksa saglabājās iepriekšējā līmenī, teikts pārskatā.

Rīgas centrā īres dzīvokļu pieprasījumu nodrošina gan vietējie iedzīvotāji, gan ārzemnieki, norāda "Latio". Krītoties īrnieku aktivitātei, decembrī mazinājās arī piedāvājuma deficīts labu galvaspilsētas centra dzīvokļu segmentā, kurā līdz šim pieprasītākie bija kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 kvadrātmetriem par īres maksu līdz 450-600 eiro mēnesī bez komunālajiem maksājumiem.

Decembra beigās atjaunojās ārvalstu studentu pieprasījums pēc īres dzīvokļiem, tomēr tas bija nedaudz zemāks nekā vairākos iepriekšējos gados, konstatējuši "Latio" speciālisti. Ārvalstu studenti, kuri mācības kādā no Rīgas augstskolām sāks februārī, galvenokārt meklē mājokļus pilsētas centrā vai mācību iestādes tuvumā.

Saglabājas augsts īres pieprasījums pēc jaunajiem dzīvokļiem mikrorajonos, teikts pārskatā. Īrnieki arvien biežāk izvēlas jaunos dzīvokļus, jo salīdzinājumā ar mikrorajonu tipveida mājokļiem tiem ir zemāks komunālo maksājumu līmenis, labāks ēkas tehniskais stāvoklis, augstāks komforts, sakārtota vide. Šīs priekšrocības, pēc īrnieku domām, kompensē lielāku jaunā dzīvokļa īres maksu.

Decembrī atkarībā no dzīvokļa platības vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru neremontētās mūra ēkās Vecrīgā bija seši līdz septiņi eiro, klusajā centrā - seši līdz astoņi eiro, tuvajā centrā - seši līdz septiņi eiro, tālajā centrā - pieci eiro, daļēji renovētās mūra ēkās Vecrīgā - astoņi līdz deviņi eiro, klusajā centrā - astoņi līdz desmit eiro, tuvajā centrā - astoņi līdz deviņi eiro, tālajā centrā - septiņi eiro, kapitāli rekonstruētās ēkās un jaunajos projektos Vecrīgā - 14 līdz 15 eiro, klusajā centrā - 11 līdz 13 eiro, tuvajā centrā - 11 līdz 12 eiro, tālajā centrā - septiņi līdz astoņi eiro.

Rīgas mikrorajonos vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem decembrī nemainījās un bija 4,3 eiro par kvadrātmetru.

Tipveida dzīvokļu vidējā kapitalizācijas likme decembrī bija virs 8%. Tas nozīmē, ka no kapitāla atdeves viedokļa ir izdevīgi iegādāties dzīvokli un pēc tam to izīrēt, taču, veicot šādus darījumus, rūpīgi jāapsver ienesīguma stabilitāte un pieauguma iespējas nākotnē, norāda "Latio".

Komentāri