Īres tirgus Rīgā pagājušā gada nogalē ir bijis ļoti aktīvs, Mixnews.lv

Īres tirgus Rīgā pagājušā gada nogalē ir bijis ļoti aktīvs

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 28. janvārī plkst. 16:42

Pagājušā gada ceturtais ceturksnis īres tirgū ir bijis ļoti aktīvs. Visaktīvākie dzīvokļu meklētāji centrā ir bijuši vēl joprojām gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ārvalstu kompāniju, starptautisku kompāniju un banku darbinieki, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" mājokļu tirgus apskatā, ziņo Nozare.lv

Ārvalstu iedzīvotāji pārsvarā interesējušies par mēbelētiem divu līdz trīs istabu dzīvokļiem centrā cenu kategorijā no 500 eiro līdz 1200 eiro mēnesī, kā arī par nemēbelētiem piecu līdz sešu istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 1500 eiro līdz 2000 eiro mēnesī. Savukārt vietējie iedzīvotāji interesējas par divu līdz trīs istabu dzīvokļiem gan par mēbelētiem cenā no 500 eiro līdz 1200 eiro, gan par nemēbelētiem cenu kategorijā no 360 eiro līdz 1000 eiro mēnesī.

Pēdējā ceturkšņa mēnesī galvenie dzīvokļu meklētāji ir ārvalstu tūristi, kas vēlējās Latvijā sagaidīt Ziemassvētkus un Jauno gadu, lielākoties šie bija klienti no Krievijas.

Joprojām augsts pieprasījums ir pēc īres dzīvokļiem jaunajos projektos, kur īres cena ir vidēji no 13 līdz 14 eiro par kvadrātmetru, tālajā centrā vidēji septiņi eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 11 līdz 13 eiro par kvadrātmetru, bet diemžēl piedāvājumu skaits ir ļoti ierobežots, norāda "Ober-Haus".

Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī turpinājās aktīva interese par īres dzīvokļiem no ārvalstu studentu puses, kuri pamazām sāka meklēt dzīvokļus, jo janvārī sāka studiju gaitas. Studenti galvenokārt interesējās par trīs līdz piecu istabu mēbelētiem dzīvokļiem centrā cenu kategorijā no 500 eiro līdz 1000 eiro mēnesī, neieskaitot komunālos maksājumus.

Mikrorajonos 2013.gada ceturtajā ceturksnī vēl joprojām turpinājās interese par īres dzīvokļiem Teikā, Purvciemā, Āgenskalnā, Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē. Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem jaunajos projektos šajā segmentā ir augsts, norāda "Ober-Haus".

Komentāri