Būvvalde pieņēmusi Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas rekonstrukcijā paveikto, Mixnews.lv

Būvvalde pieņēmusi Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas rekonstrukcijā paveikto

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 31. janvārī plkst. 21:36

Pilsētas būvvalde pieņēmusi Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas rekonstrukcijā paveikto, aģentūru LETA informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā.

Sākoties 2014.gadam, kurā Rīga ir izvēlēta par Eiropas kultūras galvaspilsētu, noslēgušies būvdarbi vienā no Vecrīgas dievnamiem - Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. Būvdarbi tika veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta "Rīgas Sv.Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcas ar vēsturisko ēku kompleksu atjaunošana, saglabāšana un sociālekonomiskās izmantošanas nodrošināšana".

Šomēnes Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji apmeklēja baznīcu, tikās ar būvuzraugu, kā arī pārbaudīja, vai visi darbi veikti saskaņā ar projektu. 28.janvārī no būvvaldes saņemts apstiprināts akts par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, kas apliecina to, ka būvniecības darbi veikti atbilstoši prasībām un ir pabeigti. Savukārt projekts apstiprināšanai tiks nodots februāra beigās, kad noslēguma atskaites tiks iesniegtas Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā.

Līgums ar ERAF par projekta īstenošanu tika noslēgts 2012.gada aprīlī. Tā paša gada otrajā pusē projekta laikā notika ēku kompleksa un baznīcas iekštelpu kultūrvēsturiskā izpēte, inventarizācija un konservācija, bet 2013.gadā notika baznīcas fasādes, tostarp logu un durvju, renovācija un restaurācija, kā arī jumta un grīdas seguma nomaiņa. Vienlaikus ir izveidota uzbrauktuve, kā arī atbilstoši aprīkotas durvis, lai baznīcā ērti varētu nokļūt cilvēki ratiņkrēslos un personas ar bērnu ratiņiem. Ēkā ierīkots arī rotaļu stūrītis bērniem.

Izpētes darbus un projekta darbu autoruzraudzību veica SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa", būvdarbus veica SIA "Newcom Construction", būvuzraudzību nodrošināja Oskars Lumpovs, SIA "Baltic Construction Consultancy".

Kopējās projekta izmaksas bija 465 890 eiro (327 429 lati), no kuriem ERAF finansējums - 232 898 eiro (163 682 lati).

Svētās Marijas Magdalēnas draudze pie sasniegtā neplāno apstāties, un pavasarī iecerēts veikt apzaļumošanas darbus. Tāpat būs nepieciešama arī baznīcas griestu izpēte un restaurācija, kurai nepieciešami papildu līdzekļi.

Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas projekta vadītājs priesteris Andris Kravalis izsaka pateicību visiem, kas aktīvi iesaistījās projekta īstenošanā un to atbalstīja, kā arī īpašu pateicību izsaka privātpersonām un uzņēmumiem, kuri ziedoja līdzekļus renovācijai.

Draudze par saviem un ziedotāju līdzekļiem veic telpu iekšdarbus - atjauno ornamentus, remontē draudzes kora, procesijas un citas dievnama palīgtelpas, tāpēc turpina vākt ziedojumus, lai varētu sekmīgi pabeigt iesākto. Draudzei ir iespējams ziedot, ziedojumus pārskaitot Rīgas Metropolijas Romas katoļu kūrijai ar norādi "Rīgas Sv.Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanai".

Kravalis uzsver, ka dievnami ir ne tikai būtisks kultūrvēsturisks mantojums, kas saglabājams nākamajām paaudzēm, bet arī mūsu pilsētas garīgā seja, kura ir jākopj un jāatjauno.

Foto: no vietnes magdalenasdraudze.lv

Komentāri