Supernetto Alūksnē ēkas apsekošanas rezultāti varētu būt zināmi februāra vidū, Mixnews.lv

Supernetto Alūksnē ēkas apsekošanas rezultāti varētu būt zināmi februāra vidū

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 2. februārī plkst. 19:06

Veikala "Supernetto" Alūksnē, Helēnas ielā 24, ēkas īpašnieku pasūtīto būves konstrukciju apsekojuma rezultāti varētu būt zināmi februāra vidū, ziņo LETA.

Kā informēja Alūksnes novada būvvaldes vadītāja Līga Šķepaste, ēkas īpašnieki būvvaldei jau patlaban esot norādījuši, ka ir atsevišķi drošības pasākumi, kas ēkā būs jāveic līdz veikala darbības atjaunošanai, taču precīzāk par tiem būšot iespējams uzzināt vien pēc apsekojuma rezultātu saņemšanas.

Apsekojuma veikšanas laikā kopš 2013.gada nogales veikals "Supernetto" apmeklētājiem ir slēgts. Pēc Šķepastes teiktā, ēka Helēnas ielā 24 ap 2006.gadu celta veikala vajadzībām.

2013.gada nogalē, pēc būvvaldes veiktajām pārbaudēm veikalā pārkāpumi nav konstatēti, taču novada būvvalde aicinājusi ēkas apsaimniekotājus piesaistīt ekspertus padziļinātas izpētes un pārbaužu veikšanai par ēkas drošību un atbilstību normām.

Tāpat pirms vairākiem gadiem konstatēta ēkas vienas daļas grimšana, un būvvalde aicinājusi tās toreizējos īpašniekus un būvkonstruktoru risināt radušos situāciju. Secināts, ka ēkas tālākas grimšanas novēršanai nepieciešama pamatu stiprināšana, kas pēcāk notikusi divos posmos un ir noslēgusies.

Jau pēc pirmā posma izdarītie mērījumi apliecinājuši, ka ēkas grimšana neturpinās, to apstiprinājuši arī šogad veiktie mērījumi.

Tomēr pēc traģēdijas Zolitūdē par ēkas drošības jautājumu bija noraizējušies arī alūksnieši, tādēļ ēkas apsaimniekotāji aicināti parūpēties par atkārtotu pārbaužu veikšanu.

Foto: rimi.lv

Komentāri