Izdota grāmata "Nekustamais īpašums Latvijā 1991-2012", Mixnews.lv

Izdota grāmata "Nekustamais īpašums Latvijā 1991-2012" (1)

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 23. janvārī plkst. 17:41

Izdota grāmata "Nekustamais īpašums Latvijā 1991-2012", kas atspoguļo nekustamā īpašuma nozares un ar to saistīto nozaru vēsturi un attīstību Latvijā no neatkarības atjaunošanas līdz mūsdienām.

Tas ir pirmais izdevums Latvijā, kas ļauj paskatīties uz valsts vēsturi caur vienas nozares prizmu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja nekustamā īpašuma kompānijas "Latio" tirgus pārskatu projektu vadītājs Roberts Kārkliņš.

Grāmatā ir apkopoti nekustamā īpašuma nozares pārstāvju, juristu, finanšu speciālistu, politiķu, valsts pārvaldes darbinieku, mediju ekspertu un arhitektu viedokļi par nozares pagātni, šodienu un nākotnes perspektīvu. Izdevums sniedz priekšstatu un faktoloģisko materiālu par nekustamā īpašuma nozares attīstību Latvijā.

Grāmatu veido 18 nodaļas, kurās izklāstīti nekustamā īpašuma denacionalizācijas, uzņēmumu, zemes un mājokļu privatizācijas, valsts politikas veidošanās procesi, nodokļu sistēma, finanšu sektora un hipotekārās kreditēšanas attīstība, nekustamā īpašuma nozares pakalpojumu veidošanās, mājokļu un komercīpašumu projektu attīstība, tiek analizēts straujais nekustamā īpašumu cenu pieaugums un tam sekojošā krīze, kā arī mediju loma šo procesu atspoguļošanā.

Atsevišķu nodaļu autori ir bijušais politiķis, uzņēmējs Māris Gailis, bijušais valsts īpašuma un finanšu ministrs Edmunds Krastiņš, bijušais Privatizācijas aģentūras (PA) juridiskais direktors Viktors Šadinovs, PA privatizācijas un apsaimniekošanas sektora vadītājs Indulis Krauze, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna, bijušais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājs Kārlis Ketners, nekustamā īpašuma speciālisti Jānis Māris Oga un Ilvars Metnieks.

Grāmatā ir atspoguļots arī Andra Grūtupa, Ģirta Rungaiņa, Roberta Zīles, kā arī daudzu citu ar nekustamā īpašuma nozari saistītu speciālistu viedoklis.

"Šīs vienas Latvijas ekonomikas jomas vēsture hronoloģiski skatīta gan caur pašas nozares un ar to saistītās likumdošanas prizmu, gan aplūkojot tās ietekmi uz citām sfērām. Ekspertu un pašu nozares dalībnieku skatījums, arī daudzu raksturīgu reālu situāciju un tendenču izklāsts līdz ar faktiem un datiem veido pamatīgu apkopojumu, kas kalpos par noderīgu vēstures avotu ikvienam, kurš drīzā vai tālākā nākotnē pētīs nekustamā īpašuma nozares attīstību Latvijā," norāda grāmatas koncepcijas autore, rakstniece un žurnāliste Rudīte Kalpiņa.

Grāmatu "Nekustamais īpašums Latvijā 1991-2012" izdevis nekustamā īpašuma uzņēmums "Latio".

Komentāri 1
mjo.lvpirms 5 gadiem
labdien,
šeit, būs informācija par vienu no grāmatas līdzautoriem Māri Jāni Ogu ...
www.mjo.lv
īsāk sakot, diezvai šai grāmatai ir kāda vērtība, ja viens no līdzautoriem ir smagos parādos, ko mertiecīgi ignorē. līdzautors, kurš spečīgi sola un nepilda = melo.
Līdzautors , kura māja (nekustamais īpašums ) ir pārdots izsolē ... = 'varētu būt labs specialists par nekustumajamiem īpašumiem ... '