Viesnīcu tīkla "Accor" pirmā viesnīca Rīgā radīs vismaz 150 jaunu darbavietu, Mixnews.lv

Viesnīcu tīkla "Accor" pirmā viesnīca Rīgā radīs vismaz 150 jaunu darbavietu

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 23. martā plkst. 20:44

Francijas viesnīcu tīkla "Accor" pirmās viesnīcas Rīgā "Mercure Riga Centre Hotel" atklāšana saasinās konkurenci viesnīcu segmentā, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.

Pēc viņas teiktā, kaut arī kopš 2010.gada Rīgas viesnīcu noslogojums palielinājies vidēji par 11%, tas joprojām ir salīdzinoši zems, proti, 2013.gadā - tikai 48,13%. Tas liek domāt, ka katras jaunas viesnīcas atvēršana saasinās konkurenci, jo īpaši starp analogu pakalpojumu sniedzējiem.

Tajā pat laikā Graikste uzsver, ka starptautiskas viesnīcu ķēdes ienākšana ir vērtējama ļoti pozitīvi, jo tas nozarei nozīmē arī papildu klientu, kurš parasti izvēlas tieši šo viesnīcu ķēdi.

Graikste arī pastāstīja, ka šogad Rīgā varētu tikt atvērtas vēl 2 līdz 3 viesnīcas. Tā kā Rīgā un Jūrmalā ir vislielākais viesnīcu skaits, tad šīs pilsētas ir arī nozīmīgākās viesnīcu pirkšanas un pārdošanas skaita ziņā. Pagājušajā gadā lielākais darījums nozarē saistīts ar gada vidū nopirkto bijušās viesnīcas "Hotel de Rome" ēku. To iegādājās ārvalstu investori par vairāk nekā 13 miljoniem eiro.

Kā ziņots, Francijas viesnīcu tīkla "Accor" pirmās viesnīcas Rīgā "Mercure Riga Centre Hotel", kas tiks atklāta 1.maijā, izveidē investēti 10 500 000 eiro un tiks radītas vismaz 150 jaunas darba vietas, biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja jaunās viesnīcas direktors Aigars Gerhards.

"Mercure Riga Centre Hotel", Elizabetes ielā 101, būs četrzvaigžņu viesnīca, tās īpašnieki ir ukraiņu investoru grupa, kas, pamatojoties uz franšīzes līgumu, piedāvās viesnīcu ar "Mercure" zīmolu, paskaidroja Gerhards.

Plānots, ka ar viesnīcas atvēršanu tiks radītas vismaz 150 jaunas darba vietas, patlaban aktīvi tiek meklēti darbinieki dažādās nodaļās - recepcijas darbinieki, pavāri, viesmīļi un citi darbinieki. Kā novēroja "Nozare.lv", darba sludinājumu portālos SIA "Newcon Hospitality Group" ik pa laikam izsludina jaunu konkursu, meklējot darbiniekus "Mercure Riga Centre Hotel".

Viesnīca piedāvās 143 ekskluzīva dizaina viesnīcas numurus, jauna koncepta un izskata viesu uzņemšanas zonu, kas, pēc īpašnieku vārdiem, lauzīšot stereotipus, kā tai jāizskatās, un ienesīšot jaunas vēsmas Rīgas viesnīcu pakalpojumu tirgū. Viesnīcā būs sešas dažādu izmēru konferenču un banketu zāles, kā arī SPA centrs, atpūtas un izklaides komplekss viesnīcas 6. un 7.stāvā, kur būs iespējams nokļūt, izmantojot ārpusē izvietoto panorāmas liftu.

Renovētā ēka Elizabetes ielā 101 kā īres nams celta 1901.gadā. Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Newcon Hospitality Group" dibināta 2013.gada maijā, uzņēmuma īpašnieks ir Kiprā reģistrētais "Triazy Limited". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu (2846 eiro), valdes loceklis - Andrejs Maliks.

"Accor" visā pasaulē nodarbina vairāk nekā 150 000 cilvēku un pārvalda aptuveni 4000 viesnīcu, tostarp "Ibis", "Mercure", "Novotel" un "Sofitel" zīmolus.

Komentāri