Okupācijas muzeja rekonstrukcija aizkavēsies par pusgadu, Mixnews.lv

Okupācijas muzeja rekonstrukcija aizkavēsies par pusgadu

фото

Nekustamais īpašums | 2014. gada 21. aprīlī plkst. 19:11

Okupācijas muzeja rekonstrukcija aizkavēsies par sešiem mēnešiem, jo VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) vienpusēji atkāpusies no līguma par projektēšanas un autoruzraudzības darbu veikšanu Latvijas Okupācijas muzeja ēkai, vēsta LETA.

Kā informēja VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina, SIA "Būvprojektu vadība", kas veica projektēšanas un autoruzraudzības darbu, noteiktajā un jau pagarinātajā termiņā līdz šī gada 20.martam neiesniedza VNĪ atbilstoši līgumā noteiktajām saistībām būvvaldē akceptētu tehnisko projektu.

VNĪ pauž nožēlu par uzticētā darba neizpildi un tik bezatbildīgu rīcību no projektētāja puses, pauda Laukšteina. Viņa norādīja, ka VNĪ darīs visu iespējamo, lai vismaz daļēji to kompensētu pārējās projekta īstenošanas daļās.

Patlaban VNĪ atbilstoši Publisko iepirkumu likumā noteiktajam organizē iepirkumu, lai turpinātu tehniskā projekta izstrādi un saskaņošanu būvvaldē. Katrā ziņā, projekts turpinās savu gaitu.

Tehniskā projekta izstrādei ēkas Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā, rekonstrukcijai bija pagarināts termiņš, jo pašvaldības aģentūra "Rīgas gaisma" izdeva jaunus tehniskos noteikumus par Grēcinieku ielas apgaismojuma tīklu izstrādi ielas sarkanajās līnijās. Arī AS "Sadales tīkls" slodzes izmaiņu realizēšanai izdeva jaunus Elektroietaišu ierīkošanas tehniskos noteikumus. Projektētājam tie bija papildu projektēšanas darbi saskaņā ar abiem jaunajiem noteikumiem.

Konkursā par Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzības veikšanu šī gada februārī bija uzvarējusi SIA "Būvprojektu vadība". Uzņēmuma piedāvātā līgumcena bija 69 858 lati bez pievienotās vērtības nodokļa.

Provizoriski bija paredzēts, ka līdz nākamā gada 1.aprīlim tiks noslēgts iepirkums par būvdarbu veikšanu un sāksies celtniecība.

Valdība iepriekš lēma, ka Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves - "Nākotnes nama" - celtniecība jāpabeidz līdz 2015.gada 1.aprīlim.

Komentāri