Divos gados veikti daļēji siltināšanas darbi teju 300 "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimiekotajās ēkās, Mixnews.lv

Divos gados veikti daļēji siltināšanas darbi teju 300 "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimiekotajās ēkās

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 3. februārī plkst. 16:24

Rīgas pašvaldības namu apsaimniekotājs "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) iepriekšējos divos gados realizējis nepilnus 300 daļējus ēku siltināšanas darbus, aģentūrai BNS pastāstīja RNP sabiedrisko attiecību speciālists Krists Leiškalns.

"Māju iedzīvotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar vai negrib veikt pilnīgu mājas siltināšanu, RNP piedāvā pēc energoaudita veikšanas veikt daļējus ēkas siltināšanas darbus, rekonstruējot vietas, kurās mājai ir vislielākie siltuma zudumi. Kopš RNP izveidošanas pēdējos divos gados mēs esam veikuši nepilnus 300 daļējus ēku siltināšanas darbus," sacīja Leiškalns.

Viņš arī norādīja, ka veiktie darbi esot bijuši dažādi. "Dažām mājām energoauditi parādīja, ka lieli siltuma zudumi ir bēniņos, tāpēc darbu ietvaros tie tika siltināti, savukārt dažām mājām ir bijuši nepieciešami energoefektivitātes pasākumi kāpņu telpās, piemēram, logu nomaiņa," informēja RNP pārstāvis.

Tāpat viņš atzina, ka uzņēmums, lai mudinātu klientus veikt daļējus ēkas siltināšanas darbus, piedāvā atvieglotus darbu samaksas nosacījumus. "Mēs piedāvājam mājas iedzīvotājiem par veiktajiem darbiem norēķināties piecu gadu periodā. Protams, lai to izmantotu, mājai gan ir jānodrošina pirmā iemaksa par darbiem 25% ietvaros," teica Leiškalns.

RNP pārstāvis arī minēja, ka bieži daļējus ēkas siltināšanas darbus iedzīvotāji izvēlas, jo tiem ir mazākas izmaksas nekā pilnīgai ēkas siltināšanai, kam ir salīdzinoši grūti piesaistīt banku kredītus.

RNP ir izveidots 2010.gadā, apvienojot 15 līdz tam pastāvošos pašvaldībai piederošos namu apsaimniekotājus – "Rīgas centra apsaimniekotāju", "Kurzemes namu apsaimniekotāju", "Zemgali", "Avota namus", "Krasta namus", "Ķengaraga namus", "Daugavas namus", "Pļavnieku namus", "Juglas namus", "Mežciema namsaimnieku", "Purvciema namus", "Valdemāra namus", "Sarkandaugavu", kā arī "Viesturdārzu" un "Vecmīlgrāvi".

Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā, valdījumā un pārvaldīšanā ir 4193 dzīvojamās mājas ar kopējo apsaimniekojamo platību virs astoņiem miljoniem kvadrātmetru.

Komentāri