Jūrmalas dome: Ķemeru kūrorta poliklīnikas koka daļa vairs nav atjaunojama, Mixnews.lv

Jūrmalas dome: Ķemeru kūrorta poliklīnikas koka daļa vairs nav atjaunojama

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 4. februārī plkst. 18:46

Jūrmalas pilsētas domes speciālisti pēc ugunsgrēka bijušajā Ķemeru kūrorta poliklīnikas ēkā apsekojuši notikuma vietu, novērtējuši nodarītos postījumus, un secinājuši, ka ēkas vecā daļa, kas būvēta no koka, nav atjaunojama, ziņo LETA.

Tā kā degusī kūrortpoliklīnikas ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, Jūrmalas dome rakstiski lūgs Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) viedokli par iespējamo turpmāko rīcību ar šo privātajam īpašniekam piederošo degušo ēku, jo par turpmāko rīcību ar arhitektūras pieminekli pašvaldība var lemt tikai pēc VKPAI atbildes saņemšanas.

Kā ziņoja portāls Mixnews, 1.februāra pēcpusdienā neapsaimniekotajā Ķemeru kūrorta poliklīnikas vēsturiskajā ēku kompleksā, Emīla Dārziņa ielā 15, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks aptuveni 3000 kvadrātmetru platībā.

Ugunsnelaime izcēlusies bijušās kūrorta poliklīnikā, kuru ugunsgrēks pamatīgi izpostīja jau pagājušā gada vasarā. 18.jūlija naktī Ķemeros, Emīla Dārziņa ielā, dega vēsturiskā koka ēka, nopostot 1200 kvadrātmetru lielu platību.

Pēc šī ugunsgrēka Jūrmalas pilsētas dome nolēma lūgt Ministru kabinetam ierosināt bijušās kūrorta poliklīnikas Ķemeros atsavināšanu un nodot bez atlīdzības Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā. Ar bijušo kūrortpoliklīniku pašvaldība saistīja Ķemeru un Jūrmalas attīstības plānus.

Šajā nedēļas nogalē pilsētas mērs atzina, ka valdība līdz šim nav atbalstījusi Jūrmalas pašvaldības lūgumu un kūrorta poliklīnikas ēku komplekss, kā arī Ķemeru sanatorija joprojām ir SIA "Ominasis Latvia" īpašumā.

Savukārt Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis uzskata, ka postošais ugunsgrēks neapsaimniekotajā kūrorta poliklīnikā Ķemeros varētu nebūt nejaušība, bet gan ļaunprātība, lai samazinātu īpašuma vērtību iespējamajā Ķemeru sanatorijas un ar to saistīto īpašumu izsolē.

Pēc Dzenīša rīcībā esošās informācijas, ugunsnelaime vakar sākusies trīs vietās vienlaicīgi un to nevarot uzskatīt par nejaušību. Policijai būtu jāizmeklē notikušā iemesli, tostarp, vai šīs nakts ugunsgrēks nav saistāms ar pērnās vasaras postošo ugunsgrēku šajā pašā kompleksā.

Dzenītis arī uzskata, ka valdības rīcību var uzskatīt par kaitniecību, jo nekas netiek darīts, lai saglabātu unikālo kultūrvēsturisko objektu, kas tiek iznīcināts Ķemeru iedzīvotāju acu priekšā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri