"Rīgas siltums" šovasar plāno samazināt siltuma tarifu, Mixnews.lv

"Rīgas siltums" šovasar plāno samazināt siltuma tarifu

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 5. februārī plkst. 11:45

"Rīgas siltums", attīstot zaļās enerģijas projektus siltumcentrālēs "Ziepniekkalns" un "Zasulauks", plāno samazināt siltuma cenu galvaspilsētā vidēji par 3%, salīdzinot ar esošo siltumenerģijas tarifu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā.

"Rīgas siltuma" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis apgalvo, ka, pateicoties jaunajam izstrādātajam tarifu projektam, rīdziniekiem jau tuvā nākotnē būs nedaudz vieglāk norēķināties par patērēto siltumu.

Siltuma cena kļūšot zemāka, pateicoties uzņēmuma attīstībai un realizētajiem saimnieciski izdevīgajiem projektiem Ziepniekkalnā un Zasulaukā, kas samazinās siltumenerģijas ražošanas izmaksas. "Tās ir arī investīcijas drošā siltumapgādē. Šajās siltumcentrālēs siltumu ražos, izmantojot vietējo kurināmo koksnes šķeldu, kas ļaus būt mazāk atkarīgiem no importētās dabasgāzes," uzsver uzņēmumā.

Jaunais siltuma tarifa projekts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegts šā gada 31.janvārī.

"Rīgas siltums" prognozē, ka jaunais siltumenerģijas tarifs varētu stāties spēkā šā gada jūnijā.

Kā ziņots, gaisa temperatūras un siltumenerģijas tarifa dēļ janvārī "Rīgas siltuma" rēķinu summa, salīdzinot ar decembri, varētu pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%, informēja uzņēmums.

Siltumenerģijas tarifs janvārī, salīdzinot ar decembri, ir zemāks par 1,5%, līdz ar to abu šo faktoru ietekmē izrakstīto rēķinu summa var pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%.

Komentāri