Ķemeru sanatorijas kompleksa sākumcena izsolē - 3,7 miljoni latu, Mixnews.lv

Ķemeru sanatorijas kompleksa sākumcena izsolē - 3,7 miljoni latu

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 7. februārī plkst. 22:36

Ķemeru sanatorijas kompleksu mēģinās pārdot izsolē aprīlī, nosakot sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā, liecina zvērināta tiesu izpildītāja Ulda Zepa publicēts paziņojums.

Parādniecei - Ķemeru sanatorijas investoram SIA "Ominasis Latvia" - piederošo izsolāmo mantu veido vairākas daļas, bet tās tiks pārdotas kā viens izsoles priekšmets.

Izsolē paredzēts pārdot 13 779 kvadrātmetrus lielu zemesgabalu un viesnīcu Jūrmalā, Tukuma ielā 42, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Ēkā atrodas valsts nozīmes mākslas pieminekļi: interjera dekoratīvā apdare bibliotēkā, ēdamzālē, hallē, vestibilā, "Rozā salonā", vitrāžas. Šis īpašums novērtēts par 3,5 miljoniem latu.

Tiks pārdots arī 15 275 kvadrātmetrus liels zemesgabals, poliklīnika, administratīvā ēka, dziedniecības iestāde, katlumāja, garāža un divas ventilatoru-sūkņu mājas Jūrmalā, Emīla Dārziņa ielā 15. Šis nekustamais īpašums ir vietējas nozīmes kultūras piemineklis, tā novērtējums piespiedu pārdošanai ir 240 000 latu.

Paredzēts pārdot arī pie Ķemeru viesnīcas vēsturiskās ēkas piederīgos vietējas nozīmes kultūras pieminekļus ar kopējo novērtējumu 14 350 latu apmērā. To vidū ir restaurētas lustras, mēbeles un klavieres.

Izsole notiks 9.aprīlī, 12:30 Rīgā, Baložu ielā 1. Kā informē tiesu izpildītājs, izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli, bet ieguvējam būs saistoši Valsts kultūras aizsardzības inspekcijas norādījumi par arhitektūras un mākslas pieminekļu izmantošanu un saglabāšanu.

Izsole tiek rīkota piedzinēju SIA "Arhiidea", SIA "BT projekts", SIA "IAT Cityco", Privatizācijas aģentūras un SIA "Savant" interesēs. Personām, kuras vēlas piedalīties izsolē, līdz izsolei ir jāiemaksā nodrošinājums 375 435 latu apmērā tiesu izpildītāju kontā.

Atgādinām, ka šodien Jūrmalas pilsētas tiesā ierosināta "Ominasis Latvia" maksātnespējas procesa lieta. Ar pieteikumu par maksātnespēju tiesā atkārtoti vērsās uzņēmums "Arhiidea", ar kuru "Ominasis Latvia" notiek arī strīdi par parādu piedziņu. Savukārt pret "Ominasis" ar maksātnespējas pieteikumu iepriekš vērsās arī SIA "IAT Cityco", tomēr tas pērn tika noraidīts. 2011.gada vasarā "Arhiidea" ar šādu pieteikumu vērsās pirmo reizi, bet arī tas tika noraidīts, un "Ominasis Latvia" atzīts par maksātspējīgu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri