Par gada labākajām būvēm pasludina Gaismas pili un Rundāles pili, Mixnews.lv

Par gada labākajām būvēm pasludina Gaismas pili un Rundāles pili

фото

Nekustamais īpašums | 2015. gada 20. martā plkst. 19:52

Par pagājušā gada labākajām būvēm Latvijā atzītas Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunbūve un Rundāles pils pēc restaurācijas, informēja žurnāla "Latvijas Būvniecība" galvenā redaktore Agrita Lūse.

Vērienīgā un svinīgā ceremonijā ar būvniecības nozares, valsts institūciju, pašvaldību un vēstniecību pārstāvju dalību Mazajā ģildē tika noskaidroti divu konkursu - "Latvijas būvniecības gada balva 2014" un "Gada būvinženieris Latvijā 2014" - laureāti.

Galvenās balvas - "Grand Prix" - saņēma divas 2014.gadā pabeigtas ievērojamas ēkas, kuras, lai arī pēc tipoloģijas atšķirīgas, ir līdzīgas pēc saturiskā uzdevuma - tām ir būtiska nozīme kultūras mantojuma saudzēšanā un sabiedrības izglītošanā.

"Grand Prix" balvu saņēma Rundāles pils restaurācija un Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunbūve.

фото

фото

Kopumā "Latvijas Būvniecības gada balvas 2014" konkursā ēkas un būves tika vērtētas deviņās nominācijās.

Nominācijā "Jaunbūve - sabiedriska ēka" pirmā vieta tika piešķirta Daugavpils Universitātes laboratoriju korpusam. Nominācijā "Jaunbūve - dzīvojamā ēka" par uzvarētāju kļuva zemas enerģijas patēriņa privātmāja Mežaparkā, Rīgā. Nominācijā "Rekonstrukcija" uzvarēja Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas ēkas rekonstrukcija un sporta kompleksa jaunbūve, savukārt nominācijā "Fasāžu renovācija" - J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola.

Nominācijā "Restaurācija" pirmā vieta tika piešķirta Bauskas pils jaunajai daļai, bet nominācijā "Jauna inženierbūve" - beramkravu terminālim "Riga Bulk Terminal". Par labāko būvi nominācijā "Rekonstrukcija - inženierbūve" atzīts tilts pār Mūsu Bauskā. Par labāko koka būvi atzīta privātmāja Rotas ielā, Jūrmalā. Savukārt nominācijā "Publiskā ārtelpa" par labāko atzīts Pasta salas labiekārtojums Jelgavā. Latvijas labākie būvnozares profesionāļi jau septīto gadu tiek apbalvoti četrās nominācijās. Atšķirībā no iepriekšējiem konkursiem šogad ievērojamu skaitu balvu saņēma sievietes, kuras strādā būvniecībā.

Nominācijā "Jaunais speciālists" pirmā vieta tika piešķirta Uldim Strautam. Par labāko būvdarbu vadītāju atzīta Kristīne Gulbe, bet par labāko inženieri-projektētāju - Ļubova Rukmane-Rogova. Pirmo vietu nominācijā "Projektu vadītājs" ieguva Valerijs Gorjuns.

Komentāri