"Rīgas siltums" siltumcentrālē "Daugavgrīva" uzstādīs biokurināmā katlu, Mixnews.lv

"Rīgas siltums" siltumcentrālē "Daugavgrīva" uzstādīs biokurināmā katlu

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 20. februārī plkst. 14:10

Piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu, AS "Rīgas siltums" siltumcentrālē "Daugavgrīva" uzstādīs biokurināmā ūdenssildāmo katlu un veiks citus siltumavotu attīstības un ražošanas efektivitātes uzlabošanas darbus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir gandrīz 1,1 miljons latu, no kurām vairāk nekā 426 000 latu nodrošinās ES Kohēzijas fonds.

Siltumcentrālē tiks uzstādīts katls ar siltuma jaudu pieci megavati (MW), dūmgāzu kondensators, kā arī modernas, automatizētas sadedzināšanas iekārtas, kuras nodrošinās augstu siltumenerģijas ražošanas efektivitāti.

Uzstādot biokurināmā katlu, siltumcentrālē atjaunojamo energoresursu izmantošanas īpatsvars tiks palielināts no 55% līdz 84%. Jaunuzstādīto biokurināmā ūdenssildāmo katlu plānots pieslēgt pie siltumcentrāles siltumapgādes tīkla cauruļvadiem, izmantojot esošos tīkla sūkņus, un tas tiks aprīkots ar atsevišķu siltuma uzskaiti.

Līgums ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta īstenošanu noslēgts janvārī. "Rīgas siltuma" padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) norāda, ka šādi projekti ir ļoti svarīgi, jo ļauj stabilizēt siltuma tarifu, ņemot vērā to, ka atjaunojamo energoresursu cenai mazāk raksturīgas svārstības nekā fosilajiem kurināmajiem. Turklāt šķelda ir vietējais kurināmais, līdz ar to uzņēmums rada pievienoto vērtību un atstāj naudu Latvijā.

Siltumcentrāles "Daugavgrīva" ekspluatācija sākta 1974.gadā, un tā paredzēta Rīgas pilsētas Daugavgrīvas rajona siltumapgādei. Pašlaik siltumcentrālē ir trīs tvaika katli, kā arī mūsdienīgs ūdenssildāmais dabasgāzes katls ar siltuma jaudu astoņi MW.

Komentāri