Būvnieks: Banku noteiktās cenas kropļo nekustamo īpašumu tirgu, Mixnews.lv

Būvnieks: Banku noteiktās cenas kropļo nekustamo īpašumu tirgu

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 20. februārī plkst. 15:36

Banku nekustamo īpašumu pārdošanas cenas veidošanas ideoloģija stipri atšķiras no tās, kuru pielieto pilnvērtīgas celtniecības kompānijas, līdz ar to tiek kropļots nekustamo īpašumu tirgus, portālam "nozare.lv" pastāstīja būvfirmas SIA "YIT Celtniecība" valdes priekšsēdētājs Andris Božē.

"Būvfirmu cenu veidošanas ideoloģija ir balstīta uz faktiskajiem izdevumiem, kas saistīti ar zemes iegādi un projektēšanu, celtniecības darbu un mārketinga izmaksām. Banku struktūrām, kas īpašumus ir pārņēmušas izsolēs, ir citi orientieri. Viņu cena bieži vien ir zemāka par pašizmaksu un nekādi nav samērojama ar reālajām celtniecības izmaksām," skaidroja Božē.

Šī iemesla dēļ banku nekustamo īpašumu uzņēmumi var atļauties būt elastīgāki un agresīvāki cenu ziņā, kā arī piedāvāt potenciālajiem pircējiem izdevīgākas aizdevuma procentu likmes un mazākas prasības pirmajai iemaksai, norāda uzņēmējs.

"Šādos apstākļos, kurus uzskatu par "deformētu tirgu", klasiskie projektu attīstītāji uzsvaru liek uz augstu kvalitāti, citādu produktu un pircēju izglītotību. Savukārt banku piedāvājumā galvenokārt ir laikā no 2007.gada līdz 2009.gadam būvētas mājas, kas gadiem ilgi nav apsaimniekotas un kurām ir beigusies arī celtnieku dotā garantija. Pret tām ir pretenzijas arī attiecībā uz celtniecības darbu kvalitāti, turklāt bieži vien dzīvokļiem šajos projektos ir gan pārāk liela platība, gan neracionāls plānojums, kas ietekmē komunālo pakalpojumu un apkures rēķinus," skaidro Božē.

Komentāri