Parādu dēļ apsaimniekotājs pusei no "Duntes ozolu" dzīvokļiem draud atslēgt elektrību, Mixnews.lv

Parādu dēļ apsaimniekotājs pusei no "Duntes ozolu" dzīvokļiem draud atslēgt elektrību

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 20. februārī plkst. 20:22

"Namu apsaimniekošana" vadība šodien izdevusi rīkojumu parādu dēļ atslēgt elektroenerģijas padevi 108 dzīvokļiem projektā "Duntes ozoli", kas atrodas Rīgā, Duntes ielā 28, ziņo LETA.

Desmit dzīvokļiem elektrība atslēgta jau vakar. Kopumā šajā namā ir vairāk nekā 200 dzīvokļu.

Kā informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dižbite, konkrētās mājas iedzīvotāji uzņēmumam "Namu apsaimniekošana" ir parādā vairāk nekā 70 000 latu par dažādiem pakalpojumiem, tai skaitā arī par elektroenerģiju, siltumu, ūdeni un apsaimniekošanu.

"Dzīvojamā nama Duntes ielā 28 iedzīvotāju parāds uzņēmumam jau pārsniedz 70 000 latu, tādā veidā nedodot iespēju SIA "Namu apsaimniekošana" tālāk norēķināties ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem - "Latvenergo", "Rīgas siltumu", "Rīgas ūdeni" un citiem. SIA "Namu apsaimniekošana" ir ilgstoši kreditējusi šī nama iedzīvotāju rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem, tas ir, SIA "Namu apsaimniekošana" savu iespēju robežās ir centusies norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, taču no iedzīvotājiem nav saņēmusi atbilstošus maksājumus," informēja Dižbite.

Pēc vairākkārtējiem rakstiskiem brīdinājumiem lielākā daļa iedzīvotāju turpinot nemaksāt par sniegtajiem pakalpojumiem, tādēļ "Namu apsaimniekošana" esot spiesta sākt pakāpenisku komunālo pakalpojumu piegādes pārtraukšanu tiem dzīvokļiem, kuru parādu apmaksas termiņi jau ir pārsniegti.

Tāpat uzņēmums esot sagatavojis iesniegumu Valsts policijai par nelikumīgiem elektrības pieslēgumiem un elektroenerģijas zagšanu, jo vairāki "Duntes ozolu" dzīvokļu īpašnieki esot veikuši pretlikumīgu elektrības pieslēguma atjaunošanu pēc tam, kad viņu dzīvokļiem elektrības piegāde pārtraukta.

Tikmēr mājas iedzīvotājiem par notikušo ir kardināli pretējs skaidrojums - parādi par saņemtajiem pakalpojumiem esot radušies tāpēc, ka starpnieka lomā esošā "Namu apsaimniekošana" ilgstoši nav pārskaitījusi iedzīvotāju samaksāto naudu tālāk uz reālo pakalpojumu sniedzēju kontiem.

Foto: elektroas.ru, mir-kvartir-ok.ru

Komentāri