"Rīgas siltums": Šīs apkures sezonas lielākie rēķini ir aiz muguras, Mixnews.lv

"Rīgas siltums": Šīs apkures sezonas lielākie rēķini ir aiz muguras

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 21. februārī plkst. 14:29

Izrakstīto rēķinu summa par februārī patērēto siltumenerģiju vidēji varētu būt par 18,5% mazāka nekā janvārī, un arī nākamajiem mēnešiem prognoze ir cerīga, līdz ar to var teikt, ka šīs apkures sezonas lielākie rēķini ir aiz muguras, biznesa portālam "Nozare.lv" prognozi izteica AS "Rīgas siltums".

"Rīgas siltuma" valdes locekle Birute Krūze skaidro, ka rēķinu summu samazinājums tiek prognozēts, ņemot vērā gaidāmo siltuma cenas samazināšanos martā un aprīlī saistībā ar zemāku dabasgāzes cenu, kā arī siltākiem laika apstākļiem.

Viņa piebilst, ka siltuma patēriņu tiešā veidā ietekmē arī āra gaisa temperatūra, siltummezglā noteiktais temperatūras režīms un ēkas tehniskais stāvoklis.

Komentējot prognozēto siltuma rēķinu summu samazināšanos, "Rīgas siltums" atsaucas uz sinoptiķu prognozēm, ka februārī vidējā āra gaisa temperatūra varētu būt mīnus 3,2 grādi, tādējādi, salīdzinot ar janvāri, varētu būt par 2,1 grādu siltāks. Turklāt šis mēnesis ir par trim dienām īsāks.

Siltumenerģijas tarifs februārī ir 42,81 lats par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības, kas ir par 4,4% mazāk nekā janvārī. Dabasgāzes tirdzniecības cena, no kuras atkarīgs tarifs, šomēnes ir 210 lati par 1000 kubikmetriem, un šāda cena tiek prognozēta arī martā un aprīlī. Tādējādi sagaidāmā siltumenerģijas cena martā un aprīlī ir 42,81 lats par MWh.

Lai samazinātu patērētās siltumenerģijas daudzumu, "Rīgas siltums" aicina pievērst uzmanību siltuma lietderīgai izmantošanai un atgādina par individuālo siltummezglu regulēšanas iespējām, kas ir izbūvēti gandrīz visos Rīgas namos. Siltummezgli strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt apkures sistēmas un karstā ūdens temperatūru atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Siltummezglā iespējams regulēt nepieciešamo apkures un karstā ūdens temperatūras režīmu noteiktam laika periodam - diennaktij, nedēļai, atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai. Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīties un izmantot individuālo siltummezglu regulēšanas iespējas.

Vēlamo karstā ūdens un apkures sistēmas temperatūru nosaka dzīvokļu īpašnieki. Atbilstoši dzīvokļu īpašnieku pieņemtajam lēmumam ēkas pārvaldnieks vai ēkas apkalpojošais personāls iestata izvēlētos parametrus ēkas siltummezglā. "Rīgas siltums" papildus atgādina, ka apkures parametru samazināšana individuālajos siltummezglos par vienu grādu ļauj ietaupīt ap 5% no apkures izmaksām.

Apkures izmaksas līdz pat 50% ir zemākas mājās, kurās kompleksi veikti energoefektivitātes paaugstinoši pasākumi - norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu nomaiņa, rekuperatīvās ventilācijas sistēmas izveide, apkures un karstā ūdens sistēmu renovācija.

Pārkurināšanas vai nepietiekamas apkures temperatūras gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt uz "Rīgas siltuma" bezmaksas diennakts klientu palīdzības tālruni 80000090.

Foto: no vietnes gesundheitsamt-bw.de

Komentāri