Aug ārvalstnieku interese par jauniem dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos, Mixnews.lv

Aug ārvalstnieku interese par jauniem dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 4. martā plkst. 17:02

Kopš 2012.gada beigām pieaug to ārzemnieku skaits, kuri pērk dzīvokļus Rīgas mikrorajonu jaunajos projektos. Tāda izvēle šķiet īpaši pievilcīga tiem, kam ir svarīgi iegūt uzturēšanās atļauju un arī noteiktu naudas plūsmu no nekustamā īpašuma, ziņo "Nozare.lv", atsaucoties uz nekustamā īpašuma kompānijas "Realia" sagatavoto tirgus pārskatu.

Parasts trīsistabu dzīvoklis Latvijas galvaspilsētas guļamrajonu jaunajos projektos maksā 80 000 līdz 90 000 eiro (56 000 līdz 63 000 latu). Lai pārvarētu uzturēšanās atļaujas saņemšanai noteikto slieksni, nepieciešami 143 000 eiro, tādēļ tiek pirkti divi dzīvokļi, norāda "Realia".

Katrs dzīvoklis ik mēnesi var nodrošināt 500 eiro (350 latu) ieņēmumus īres maksas veidā, turklāt bez paša dzīvokļa vērtības izaugsmes potenciāla. Ārzemnieki pērk ne tikai pilnīgi jaunā dzīvojamā fonda dzīvokļus, bet arī dzīvokļus jaunajos projektos, kas izlikti otrreizējai pārdošanai. Parasti tie jau ir pilnībā mēbelēti, un tas tikai vairo to pievilcību izīrēšanai, teikts pārskatā.

Viens no populārākajiem Latvijas nekustamo īpašumu pieprasījumu virzieniem noteikti ir Rīgas centrs. Tie pircēji, kuri meklē mājokli Rīgas centrā, tradicionāli lūdz sameklēt apmēram 100 kvadrātmetru lielu dzīvokli jaunajā projektā vai renovētā mājā. Meklējot dzīvokli renovētā mājā, tiek formulētas ļoti precīzas prasības - pilns remonts, jauni lifti un obligāti - lai nebūtu koka starpstāvu pārsegumu. Vēlamā un pircējiem pieņemamā cena ir apmēram 2000 eiro (1400 latu) par kvadrātmetru.

"Realia" uzsver, ka tieši cenas faktors nosaka to, ka klienti aizvien biežāk izskata iespēju iegādāties dzīvokli tālāk no centra - Ģertūdes, Lāčplēša, Artilērijas, Alauksta, Cēsu vai Bruņinieku ielā. Šajās ielās piedāvājumu klāsts ir plašāks nekā Rīgas centrā.

Tajā pašā laikā pieprasījumu, kas attiecas uz Vecrīgu, kur dzīvokļi tiek izlikti pārdošanai par 3500 līdz 5000 eiro (2450 līdz 3500 latiem) kvadrātmetrā, "Realia" tikpat kā nav novērojusi. Klusajā centrā ārzemju klienti ir ar mieru pirkt mājokļus, bet tikai tad, ja to cena nepārsniedz 3000 eiro (2100 latus) par kvadrātmetru.

Foto: no vietnes ober-haus.lv

Komentāri