Četras bankas atsaka kredītu ēku siltināšanas projektam Līgatnē, Mixnews.lv

Četras bankas atsaka kredītu ēku siltināšanas projektam Līgatnē

фото

Nekustamais īpašums | 2013. gada 11. martā plkst. 17:19

Četras bankas - AS "SEB banka", AS "Swedbank", AS "DNB banka" un AS "Nordea Bank AB" - noraidījušas kredīta izsniegšanu daudzdzīvokļu nama siltināšanai Līgatnes novada Skaļupēs, aģentūru LETA informēja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins.

Četrstāvu daudzdzīvokļu namam, kas celts astoņdesmitajos gados Līgatnes novada Skaļupēs, izstrādāts siltināšanas projekts, kas ir līdzvērtīgs novadā jau iepriekš veiktajiem un kredītu saņēmušajiem projektiem, norāda mērs. Nama iedzīvotāju maksājumu disciplīna ir sakārtota, parādsaistību praktiski nav, tomēr kredīts atteikts.

"Pārsteidzoši, ka atteikums vienlaikus saņemts no visām četrām bankām. Vēl pirms gada vai diviem, tieši šādiem projektiem un tāda pat līmeņa ēkām siltināšanas darbu kredītu saņemt nebūtu bijis absolūti nekādu problēmu. Bankas, visticamāk, par iespēju sniegt kredītu būtu vēl cīnījušās," par kādreizējo kredītu izsniegšanas politiku pastāstīja Šteins.

Novada priekšsēdētājs norāda, ka, ņemot vērā pēdējā laikā augstu amatpersonu izteikumus publiskajā telpā, ka "nekāda jau dzīvošana laukos nebūs un agri vai vēlu tur viss tik un tā izputēs", vairs nepārsteidz kredītiestāžu piesardzība kredītu izsniegšanā.

Taču tas, kā norāda Šteins, rada pamatu bažām, ka ēkām, kas atrodas ārpus lielajām pilsētām, drīzumā vispār varētu vairs nebūt iespējas saņemt kredītu siltināšanai. Tomēr tieši reģionos bieži vien apkures izmaksas ir augstākas nekā pilsētās, jo iedzīvotāju skaits ir mazāks, aģentūrai LETA paskaidroja mērs.

Par nama siltināšanas jautājumu Šteins paguvis sazināties arī ar Saeimas Mājokļu apakškomisijas locekli Lolitu Čigāni (V), kas paudusi izbrīnu par saņemtajiem atteikumiem.

Foto: no ligatne.lv

Komentāri