Vasiļjevs: Iekļūšana olimpisko spēļu sastāvā man bija negaidīta, Mixnews.lv

Vasiļjevs: Iekļūšana olimpisko spēļu sastāvā man bija negaidīta

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. janvārī plkst. 11:07

Pieredzējušais Latvijas hokeja uzbrucējs Herberts Vasiļjevs iekļūšanu Latvijas izlasē dalībai gaidāmajās Soču ziemas olimpiskajās spēlēs nodēvējis par negaidītu, jo apzinās, ka šosezon viņš vēl nav ticis pie spēļu prakses, informē LETA.

Vasiļjevs pēc 2011.gada pasaules čempionāta paziņoja, ka labprāt beigtu karjeru Latvijas izlasē, bet nepieciešamības gadījumā ir gatavs palīdzēt valstsvienībai. Drīz pēc tam arī izskanēja informācija, ka hokejists pieņēmis Vācijas pilsonību, lai netiktu uzlūkots kā leģionārs Vācijas čempionātā.

Pašlaik 37 gadus vecais Vasiļjevs jau ilgstoši pārstāv Vācijas klubu Krēfeldes "Pinguine". Šosezon uzbrucējs potītes lūzuma dēļ vēl nav aizvadījis nevienu spēli.

"Ārpus ierindas esmu bijis jau četrus mēnešus, kas man ir bijis ļoti smags pārbaudījums," uzbrucējs citēts Vācijas Augstākās līgas (DEL) oficiālajā mājaslapā. "Tāpēc negaidīta bija mana iekļaušana Latvijas izlasē dalībai olimpiskajās spēlēs."

Vasiļjevs prognozē, ka laukumā varētu atgriezties kādā no nākamās nedēļas spēlēm, uzsverot, ka viņš strauji tuvojas nepieciešamajai sportiskajai formai.

"Vēlos pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs, vēlos tur būt. Ceru, ka būšu fiziski gatavs piedalīties savā trešajā Olimpiādē," izcēlis uzbrucējs. Lai arī Vasiļjevs pieņēmis Vācijas pilsonību, viņš tomēr saglabājis Latvijas hokeja pilsonību, tādējādi šķēršļu viņa iziešanai laukumā Latvijas izlases kreklā nav.

Pagājušajā sezonā Vasiļjevs 50 regulārā čempionāta spēlēs izcēlās ar 18 gūtiem vārtiem un 29 rezultatīvām piespēlēm, kas ļāva kļūt par komandas otro rezultatīvāko spēlētāju un visas līgas desmito rezultatīvāko hokejistu. Savukārt deviņos izslēgšanas turnīra mačos viņa kontā bija astoņi gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles.

Neilgi pirms iepriekšējās sezonas beigām Vasiļjevs uz vēl divām sezonām pagarināja līgumu ar "Pinguine" komandu.Latvijas izlases rindās uzbrucējs piedalījies desmit pasaules čempionātos un divās olimpiskajās spēlēs.

Soču olimpiskais hokeja turnīrs ilgs no 12. līdz 23.februārim, un tajā jau ceturto reizi pēc kārtas piedalīsies arī Latvija, aizvadot cīņas vienā grupā ar Šveici, Čehiju un Zviedriju.

Komentāri