Igaunijas daiļslidotāji nepiedalīties olimpiskajās spēlēs pilsonības atteikuma dēļ, Mixnews.lv

Igaunijas daiļslidotāji nepiedalīties olimpiskajās spēlēs pilsonības atteikuma dēļ

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 9. janvārī plkst. 14:31

Igaunija nebūs pārstāvēta Soču ziemas olimpisko spēļu pāru daiļslidošanas sacensībās, jo krievu daiļslidotājs Aleksandrs Zabojevs trešo reizi pēc kārtas saņēmis Igaunijas pilsonības piešķiršanas atteikumu, ziņo raidorganizācija ERR.

Jekaterinburgā dzimušais Zabojevs pie iespējas piedalīties olimpiskajās spēlēs bija ticis pārī ar igaunieti Natāliju Zabijako, bet pēc tam Olimpiādes un tālākās karjeras labad bija gatavs atteikties no Krievijas pilsonības. Tā kā pilsonība viņam atteikta, Igaunijas iegūtā ceļazīme uz Olimpiādi tiks nodota Japānai.

Daiļslidotājs pilsonību cerēja iegūt par īpašiem nopelniem Igaunijas labā. Pilsonība viņam atteikta, pamatojoties uz uzrādīto sasniegumu nepietiekamību. Igaunijas Daiļslidošanas savienība par pieņemto lēmumu ir vīlusies, tomēr to raksturo kā "saprotamu".

Igauniju olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās pārstāvēs individuālie sportisti Jeļena Gļebova un Viktors Romaņenkovs.

Šīgada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Komentāri