Zirne: Iespējams, vēl nemaz neesmu sapratusi, ka startēšu Olimpiādē, Mixnews.lv

Zirne: Iespējams, vēl nemaz neesmu sapratusi, ka startēšu Olimpiādē

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 10. janvārī plkst. 13:15

Latvijas jaunā kamaniņu braucēja Ulla Zirne vēl nemaz īsti nav sapratusi, ka startēs olimpiskajās spēlēs, tāpēc uztraukums nav pienācis. Sestdien Zirne Siguldā startēs Eiropas junioru čempionātā, pēc divām nedēļām turpat gaidāms arī Eiropas čempionāts pieaugušajiem, bet vēl divas nedēļas vēlāk jau notiks arī Soču Olimpiādes kamaniņu sporta sacensības, informē LETA.

"Ar interesi gaidu Eiropas junioru čempionātu. Izlaidu iepriekšējo Pasaules kausa posmu gan tāpēc, lai sagatavotos šim Eiropas čempionātam, gan arī, lai sagatavotu jaunās kamanas, kas bija svarīgākais uzdevums, jo ar tām startēšu arī olimpiskajās spēlēs," sarunā ar aģentūru LETA izteicās Zirne. "Tāpat vajadzēja vairāk patrenēties Siguldas trasē, kā arī visam klāt bija fiziskie treniņi."

Zirne Eiropas junioru čempionātā sacentīsies sestdien.

"Sigulda nav no manām iecienītākajām trasēm, tik labi šeit nav veicies, tāpēc vajadzēja vairāk patrenēties. Nezinu, kāpēc man šī trase tik ļoti nepatīk," atklāja gados jaunā olimpiete. "Šajā trasē ir smagi jāstrādā. Man labāk patīk un veicas mierīgākās trasēs. Mierīgākas trases ir tādas, kur vairāk vari domāt par savu pozu, par savu gulēšanu kamanās, vairāk izbaudot braucienus. Savukārt Siguldā ir visu laiku jāstrādā - virāžas ir straujas, ar lieliem spiedieniem."

"Ar jaunajām kamanām braukšu jau šajā Eiropas čempionātā. Grūti pateikt, cik labas tās ir, bet kamanas taisītas ar mērķi, lai būtu labākas par iepriekšējām," stāstīja Zirne. "Atšķirība no iepriekšējām nav milzīga, bet, cik labas tās ir, būs redzams sacensībās."

"Šajā Eiropas čempionātā vajadzētu nobraukt divus labus braucienus. Ja tas izdosies, ceru uz trijnieku. Domāju, tāda iespēja ir, lai gan nebūs viegli," mērķus atklāja Zirne.

Šī ir pirmā pilnā sezona, kad latviete piedalās arī Pasaules kausa posmos. "Startējot Pasaules kausa posmos, jūtos labi, man patīk šo sacensību gaisotne. Apkārt ir pieredzējušākas sportistes, un ir interesanti ar viņām sacensties, lai paskatītos, cik spēcīga esmu."

"Pagaidām no Elīzas Tīrumas vēl atpalieku, bet šī starpība samazinās. Salīdzinot ar mani, viņa ir spēcīga startā, bet pamazām dzenos viņai pakaļ," Zirne stāstīja par komandas cīņām. "Starp mums abām konkurenci īpaši nemaz nevar just, jo vairāk koncentrējamies uz to, lai vairāk konkurētu ar citu valstu pārstāvjiem. Savā starpā konkurence nav jūtama."

"Protams, Soči kaut kur iekšā "sēž", lai gan jākoncentrējas tuvākajām sacensībām. Iespējams, vēl nemaz neesmu sapratusi, ka startēšu olimpiskajās spēlēs, jo visu laiku jāgatavojas no vienām sacensībām uz otrām. Tā sajūta par Sočiem vēl atnāks," stāstīja Zirne. "Cerams, uz Sočiem jaunās kamanas jau būs piebrauktas un būšu pieradusi, tāpēc ar to visam vajadzētu būt kārtībā, bet olimpiskajās spēlēs mēģināšu kā vienmēr - labi nobraukt, un tad vajadzētu būt arī pienācīgiem rezultātiem."

"Trase Sočos ir interesanta, turklāt gara, kas man ir pluss, jo neesmu tik ātra startā, tāpēc trases turpinājumā varu atgūt zaudēto. Trase man patīk," uzsvēra latviete. Zirne ir 18 gadus veca un, visticamāk, būs jaunākā Latvijas olimpiete Sočos.

Foto:Dainis Caune, sportacentrs.com

Komentāri