Putins sola Sočos vienlīdzīgu attieksmi pret visiem sportistiem (Papildināts), Mixnews.lv

Putins sola Sočos vienlīdzīgu attieksmi pret visiem sportistiem (Papildināts) (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 17. janvārī plkst. 19:09

Papildināta visa ziņa

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka neviens sportists nesaskarsies ar diskrimināciju ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, ziņo LETA-REUTERS/AFP.

Tiesa, piektdien Krievijas prezidents lūdza gejus "likt bērnus mierā".

Putins pagājušajā gadā izpelnījās plašu kritiku Rietumos, parakstot likumprojektu, kas aizliedz homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidū. Kritiķi apgalvo, ka jaunais likums ierobežo vārda un pulcēšanās brīvību, un saistībā ar šo likumu vairākkārt izskanējuši aicinājumi boikotēt Soču olimpiskās spēles.

Uzrunā jaunajiem vēstniekiem akreditācijas ceremonijā Kremlī Putins solīja, ka visi sportisti olimpiskajās spēlēs saņems vienlīdzīgu attieksmi.

"Olimpiskās spēles notiks saskaņā ar Olimpisko hartu, bez jebkādas diskriminācijas (..). Krievija, protams, uzmundrinās savus sportistus, bet mēs vēlam veiksmi visiem," paziņoja Putins.

Krievijas prezidents piektdien, uzrunājot olimpiādes brīvprātīgos Sočos, norādīja, ka valstī nav aizliegtas netradicionālas seksuālas attiecības, bet ir spēkā aizliegums propagandēt homoseksuālismu un pedofiliju.

"Mēs neko neaizliedzam, un mēs nevienu nearestēsim. Tādēļ jūs varat justies mierīgi, atslābt. Bet atstājiet bērnus mierā, lūdzu," sacīja Putins.

2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos norisināsies no 7.februāra līdz 23.februārim. Olimpiāde būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas.

Cenšoties uzlabot valsts tēlu cilvēktiesību jomā, Putins ir mazinājis noteiktos ierobežojumus protestiem Sočos, atbrīvojis ieslodzītās pankgrupas "Pussy Riot" dalībnieces un bijušo Krievijas naftas magnātu Mihailu Hodorkovski.

"Es esmu pārliecināts, ka olimpiāde satuvinās valstis un palīdzēs stiprināt draudzību, uzticību un partnerattiecības visā pasaulē," norādīja Putins.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nav komentējusi Krievijas geju propagandas aizliegumu, bet daļa cilvēktiesību aktīvistu cer, ka Olimpiāde tiks izmantota kā platforma protestiem.

Viena no brīvprātīgajām, kas palīdzēs viesiem olimpisko spēļu laikā, Putinam jautāja, kā gadījies, ka brīvprātīgo uniformas ir varavīksnes krāsā.

"Kā gadījies, ka mums ir likums, kas aizliedz geju propagandu, bet brīvprātīgo uniformas ir varavīksnes krāsās?" jautāja sieviete.

Putins uz to atbildēja īsi, norādot, ka ne jau viņš veidojis uniformu dizainu.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Tā arī vārdā nevienu nenosauca.