Latvijas olimpiskajā sastāvā pašlaik neskaidrības par divām līdz trim pozīcijām, Mixnews.lv

Latvijas olimpiskajā sastāvā pašlaik neskaidrības par divām līdz trim pozīcijām

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 20. janvārī plkst. 11:39

Latvijas olimpiskajā sastāvā dalībai gaidāmajās Soču ziemas olimpiskajās spēlēs pašlaik neskaidrības ir par diviem līdz trim sportistiem, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Olimpiskajās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pagājušajā nedēļā noslēgusies atlase visos olimpiskajos sporta veidos, bet pirmdienas gaitā LOK no visām atbildīgajām federācijām saņem sportistu sarakstu, kuri startēs Olimpiādē. Savukārt otrdien risināsies LOK Izpildkomitejas sēde, kurā iesniegtie saraksti tiks izmantoti par pamatu Latvijas delegācijas sastāva apstiprināšanai.

Mālmeisters paskaidroja, ka LOK precīzu olimpiskās komandas locekļu skaitu apzinās otrdienas gaitā, tomēr viņš pieļāva iespēju, ka oficiāli tas tiks izziņots vien otrdienas svinīgajā pasākumā plkst.15.30 Olimpiskajā sporta centrā.

Pašlaik neskaidrības ir par divu līdz trīs sportistu dalību Olimpiādē, tomēr viņu vārdus LOK preses sekretārs nevēlējās izpaust, uzsverot, ka viņu dalības apstiprināšanā galvenā teikšana ir starptautiskajām federācijām, tāpēc pašlaik konkrētu ciparu minēšana būtu spekulācijas.

Jau iepriekš bija zināms, ka Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs ātrslidotājs Haralds Silovs, biatlonisti Žanna Juškāne un Andrejs Rastorgujevs, kamaniņu sportisti Ulla Zirne, Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, šorttrekists Roberto Puķītis un 25 hokeja izlases spēlētāji.

Tāpat Latvijai piešķirtas piecas vietas kalnu slēpošanas sacensībās, kuras paredzēts aizņemt Kristapam Zvejniekam, Robertam Rodem, Mārtiņam Onskulim, Leldei Gasūnai un Agnesei Āboltiņai, bet distanču slēpošanā skaidri zināms, ka Olimpiādē startēs Arvis Liepiņš un Inga Dauškāne. Līdz pēdējam brīdim par papildu kvotas vietu cīnījies distanču slēpotājs Jānis Paipals.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas kalnu slēpošanas izlases treneris Dinārs Doršs, lielākajai slodzei Olimpiādē būs pakļauts Rode, kuru pieteiks startam nobrauciena, supergiganta, milzu slaloma, slaloma un iespējams arī superkombinācijas disciplīnās, bet Āboltiņa tiks pieteikta dalībai supergiganta, milzu slaloma un slaloma sacensībām. Tikmēr Zvejnieks, Onskulis un Gasūna tiks pieteikti dalībai milzu slaloma un slaloma disciplīnās.

Doršs gan uzsvēra, ka galējie lēmumi sportistu pieteikšanai attiecīgajās disciplīnās tiks pieņemti uz vietas Sočos, izvērtējot visus apstākļus. Tāpat pašlaik nav zināms, vai, piemēram, Rodem pietiek ieskaites punktu dalībai superkombinācijas disciplīnā.

Savukārt Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) preses sekretārs Ivars Bācis aģentūrai LETA pastāstīja, ka Paipala jautājumā pašlaik vēl tiek gaidīts jaunākais starptautiskās federācijas rangs, kas būs pieejams pirmdien pēc plkst.14. Lai latvietis tiktu pie papildu kvotas vietas dalībai Olimpiādē, viņam jāiekļūst atlases ranga labāko 300 sportistu rindās, bet pagājušās nedēļas beigās Somijā un Madonā uzrādītie rezultāti Paipalu šai robežai ļoti pietuvinājuši.

Bācis skaidroja, ka pēc LSS aprēķiniem Paipalam vajadzētu tikt pie olimpiskās ceļazīmes, par mata tiesu iespraucoties ranga trīssimtniekā, tomēr pirms ranga publicēšanas par to pagaidām vēl nav skaidrības, jo nedēļas nogalē notikušas arī vairākas citas starptautiskas sacensības, kuru rezultāti var ietekmēt situāciju rangā.

Tāpat Latviju Olimpiādē pārstāvēs astoņi bobslejisti, ieskaitot pilotus Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani. Neoficiāla informācija liecina, ka par stūmējiem tiks izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis. Paredzams, ka bobsleja rezervists tiks iekļauts olimpiskās delegācijas kopējā sastāvā.

Valsti Olimpiādē pārstāvēs arī skeletonisti Martins Dukurs un Tomass Dukurs. Neoficiāla informācija liecina, ka vienu no divām brīvajām vietām dalībai olimpiskajās skeletona sacensībās sievietēm ieguvusi Lelde Priedulēna.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Latvijas skeletona komandas treneris Dainis Dukurs, viņu aprēķini liecina, ka Priedulēna ir tikusi pie olimpiskās ceļazīmes. Starptautiskā federācija ir informēta, ka latviete ir izpildījusi visus nacionālos un starptautiskos atlases kritērijus, kas teorētiski viņai ļauj iegūt kādu no divām brīvajām olimpisko dalībnieču vietām. Pēdējais vārds šajā jautājumā gan ir Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (FIBT), no kuras galīgā atbilde tiek gaidīta pirmdien vai otrdien.

Līdz ar to pašlaik skaidrs, ka olimpiskajā komandā būs vismaz 55 sportisti, bet viņu skaits var pieaugt līdz 57 (Priedulēna un Paipals) vai pat 58 (Dambis).

Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā 2010.gadā Latvijas delegācijā bija 59 sportisti.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Komentāri