Apstiprināta slēpotāja Paipala dalība olimpiskajās spēlēs, Mixnews.lv

Apstiprināta slēpotāja Paipala dalība olimpiskajās spēlēs

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 20. janvārī plkst. 19:33

Arī Latvijas distanču slēpotājs Jānis Paipals smagā cīņā tomēr ieguvis iespēju piedalīties Soču olimpiskajās spēlēs, kļuvis zināms pēc tam, kad Starptautiskā Slēpošanas savienība (FIS) pirmdien publicējusi galējo olimpisko dalībnieku sarakstu, ziņo LETA.

Līdz šim bija zināms, ka Latvijai pienākas divas automātiskās vietas, ko saņemtu Arvis Liepiņš un Inga Daukšāne, bet pēdējos startus ļoti sekmīgi aizvadīja arī Paipals, iekļūstot starp olimpiskā saraksta 300 labākajiem sportistiem un pats iegūstot vietu uz Sočiem. Noprotams, ka Paipals ranga trīssimtniekā iekļuvis kā pēdējais.

Tāpat FIS apstiprinājusi, ka Latviju Sočos pārstāvēs pieci kalnu slēpotāji, kas, visticamāk, būs Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Agnese Āboltiņa un Lelde Gasūna.

Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Kā iepriekš pastāstīja Latvijas kalnu slēpošanas izlases treneris Dinārs Doršs, lielākajai slodzei Olimpiādē būs pakļauts Rode, kuru pieteiks startam nobrauciena, supergiganta, milzu slaloma, slaloma un iespējams arī superkombinācijas disciplīnās, bet Āboltiņa tiks pieteikta dalībai supergiganta, milzu slaloma un slaloma sacensībām. Tikmēr Zvejnieks, Onskulis un Gasūna tiks pieteikti dalībai milzu slaloma un slaloma disciplīnās.

Doršs gan uzsvēra, ka galējie lēmumi sportistu pieteikšanai attiecīgajās disciplīnās tiks pieņemti uz vietas Sočos, izvērtējot visus apstākļus. Tāpat pašlaik nav zināms, vai, piemēram, Rodem pietiek ieskaites punktu dalībai superkombinācijas disciplīnā.

Līdz ar to, ja pēdējā brīdī nenotiks lieli pārsteigumi, Latviju Soču olimpiskajās spēlēs nākamajā mēnesī pārstāvēs 58 sportisti deviņos sporta veidos. Pagaidām vēl oficiāli nav apstiprināta skeletonistes Leldes Priedulēnas dalība un bobsleja komandas rezervista vieta.

Neoficiāla informācija liecina, ka par bobsleja komandas pilotu Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa stūmējiem tiks izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis. Paredzams, ka bobsleja rezervists tiks iekļauts olimpiskās delegācijas kopējā sastāvā.

Kā apliecināja Latvijas skeletona komandas treneris Dainis Dukurs, viņu aprēķini liecina, ka Priedulēna ir tikusi pie olimpiskās ceļazīmes.

Starptautiskā federācija ir informēta, ka latviete ir izpildījusi visus nacionālos un starptautiskos atlases kritērijus, kas teorētiski viņai ļauj iegūt kādu no divām brīvajām olimpisko dalībnieču vietām. Pēdējais vārds šajā jautājumā gan ir Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (FIBT), no kuras galīgā atbilde tiek gaidīta pirmdien vai otrdien.

Otrdien risināsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēde, kurā pēc federāciju iesniegtajiem sarakstiem tiks apstiprināta Latvijas delegācija. Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā 2010.gadā Latvijas delegācijā bija 59 sportisti.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Neoficiālais Latvijas olimpiskās izlases sastāvs dalībai Soču Olimpiādē:

ātrslidošana - Haralds Silovs;

biatlons - Žanna Juškāne, Andrejs Rastorgujevs;

kamaniņas - Ulla Zirne, Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš;

šorttreks - Roberto Puķītis;

bobslejs - Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis, Vairis Leiboms, Intars Dambis (sastāvs pagaidām neoficiāls);

distanču slēpošana - Arvis Liepiņš, Inga Dauškāne, Jānis Paipals; skeletons - Martins Dukurs, Tomass Dukurs, Lelde Priedulēna (Priedulēnas dalība vēl nav apstiprināta);

kalnu slēpošana - Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Agnese Āboltiņa, Lelde Gasūna;

hokejs - Kristers Gudļevskis (Sirakjūsas "Crunch", AHL), Ervīns Muštukovs ("Esbjerg", Dānija), Edgars Masaļskis (bez kluba), Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Lauris Dārziņš (visi - Rīgas "Dinamo", KHL), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Artūrs Kulda (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Ralfs Freibergs (Boulinggrīnas "Falcons", NCAA), Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs (visi - Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Karsums (Maskavas "Dinamo", KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi - Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas "Servette", Šveice), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Koba Jass (Liberecas "Bili Tygri", Čehija), Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Armands Bērziņš (Atirau "Beibaris", Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL).

Komentāri