Ziemas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs 58 sportisti , Mixnews.lv

Ziemas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs 58 sportisti (1289)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 21. janvārī plkst. 20:22

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē otrdien apstiprināts, ka Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs piedalīsies 58 mūsu valsts sportisti deviņos sporta veidos. Līdz ar to 58 Latvijas sportisti tiks pieteikti jau trešajām Ziemas olimpiskajām spēlēm pēc kārtas.

Tāpat delegācijā iekļauti 28 treneri un apkalpojošās personas. 23 sportistiem šī būs olimpiskā debija.

Kā otrdien izteicās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, viņš cer uz Latvijas labāko sportistu augstākajiem sasniegumiem tieši Sočos, jo Latvijas Olimpiskā komiteja nekad iepriekš nav bijusi tik titulēta kā šajā reizē.

Tikmēr LOK ģenerālsekretārs un olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers piebilda, ka Latvijas komandā jaunības maksimālisms apvienots ar pieredzes bagātību.

Līdz pēdējam brīdim neskaidrības bija, vai Lelde Priedulēna iegūs vienu no pēdējām divām brīvajām vietām olimpiskajās skeletona sacensībās, kā arī vai olimpiskajā komandā tiks iekļauts bobsleja komandas rezervists.

Pirms četriem gadiem Vankūverā bobsleja izlases rezervists Uģis Žaļims tika pieteikts kā tehniskais darbinieks, kuram vēlāk nepieciešamības gadījumā tiktu mainīts akreditācijas tips. Savukārt šoreiz rezervists Intars Dambis jau uzreiz tiks iekļauts Latvijas komandā.

Jau iepriekš bija zināms, ka Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs ātrslidotājs Haralds Silovs, biatlonisti Žanna Juškāne un Andrejs Rastorgujevs, kamaniņu sportisti Ulla Zirne, Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, šorttrekists Roberto Puķītis un 25 hokeja izlases spēlētāji.

Pirmdien oficiāli kļuva skaidrs, ka Latvija ieguvusi piecas vietas kalnu slēpošanas sacensībās, kuras aizņems Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Lelde Gasūna un Agnese Āboltiņa, bet distanču slēpošanā skaidri zināms, ka Olimpiādē startēs Arvis Liepiņš, Inga Dauškāne un Jānis Paipals.

Tāpat Latviju Olimpiādē pārstāvēs astoņi bobslejisti, ieskaitot pilotus Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani. Apstiprinājusies jau iepriekš izskanējusī informācija, ka pašreizējās Latvijas komandas netiks jauktas, tāpēc par stūmējiem izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis.

Valsti Olimpiādē pārstāvēs arī skeletonisti Martins Dukurs un Tomass Dukurs, kuriem pievienosies arī Priedulēna.

Arī iepriekšējās divās Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas notika Turīnā un Vankūverā, Latvijas delegācijā bija tieši 58 sportisti. Savukārt vasaras Olimpiāžu rekords tika sasniegts 2008.gadā Pekinā, kad, pateicoties sieviešu basketbola izlases dalībai, startēja 49 sportisti.

Latvijas delegācijā iekļauts 51 vīriešu sportists un septiņas dāmas (biatloniste, distanču slēpotāja, skeletoniste, kā arī divas kamaniņu braucējas un divas kalnu slēpotājas). Pirms četriem gadiem Latvijas komandā bija četras biatlonistes, divas kamaniņu braucējas, viena distanču slēpotāja un viena kalnu slēpotāja.

Pirmoreiz vēsturē Latvijas komandas sastāvā būs pieci kalnu slēpotāji, kā arī pārstāve skeletonā sievietēm, bet Haralds Silovs iepriekšējā Olimpiādē startēja gan šorttrekā, gan ātrslidošanā.

Latvijas delegācijas jaunākā sportiste būs Āboltiņa, kura spēļu atklāšanas dienā svinēs savu 18.dzimšanas dienu. Arī Zirne ir 18 gadus veca, bet Puķītis tikai pērnā gada decembrī nosvinēja 19.dzimšanas dienu.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim, bet liela daļa Latvijas komandas uz spēļu norises vietu dosies 6.februārī ar īpašu čarterreisu.

Komentāri 1289
Ianpirms 5 gadiem
Is there ? http://www.kuma2.net/buyflomax/ alternative to flomax your transaction. This will allow your
Jasminepirms 5 gadiem
I saw your advert in the paper http://vardgruppen.se/buyamitriptyline/ amitriptyline 75 mg antibodies, or a positive medical history for varicella.
Elipirms 5 gadiem
I work with computers http://kateworley.com/buycoreg/ coreg 40 mg safeguards to maintain the security, integrity and confidentiality of PHI and