Pļuščenko piešķirta vieta Krievijas olimpiskajā komandā, Mixnews.lv

Pļuščenko piešķirta vieta Krievijas olimpiskajā komandā

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 22. janvārī plkst. 17:51

Leģendārais krievu daiļslidotājs Jevgēņijs Pļuščenko ticis pie iespējas piedalīties Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs, oficiāli izpelnoties vienīgo Krievijai piešķirto ceļazīmi uz vīriešu individuālajām sacensībām, ziņo LETA.

Pļuščenko decembrī ieņēma vien otro vietu Krievijas čempionātā un pēc sacensībām atzina, ka februārī gaidāmajā Soču Olimpiādē plāno startēt vien jaunieviestajās komandu sacensībās. Vēlāk Krievijas Daiļslidošanas federācijas ģenerāldirektors Valentīns Pisejevs komentēja, ka Pļuščenko izteikumi bijuši balstīti uz emocijām.

Otrdien sportists nodemonstrējis iespaidīgu sniegumu īpaši organizētos paraugslidojumos, kurus vērojuši Krievijas Daiļslidošanas federācijas pārstāvji, vērtējot, vai piešķirt viņam ceļazīmi uz Olimpiādes sacensībām. Pļuščenko reāla iespēja startēt Olimpiādes sacensībās pavērās pēc tam, kad Krievijas čempions Maksims Kovtuns aizvadītajā Eiropas čempionātā ierindojās vien piektajā vietā. Krievijai ir tikai viena kvotas vieta Olimpiādes vīriešu sacensībās, un tās īpašniekam jāstartē gan individuālajās, gan komandu sacensībās.

Līdzās Pļuščenko olimpiskajās spēlēs startēs divas Krievijas daiļslidotājas, trīs pāru dieti un trīs dueti dejās uz ledus.

Pļuščenko ir viens no populārākajiem Krievijas sportistiem un būs mājinieku ikona visām olimpiskajām spēlēm.

2006.gada olimpiskais čempions, kā arī 2002. un 2010.gada olimpiskais vicečempions Pļuščenko savas pirmās sacensības pēc ilgstošas traumas ārstēšanas novembrī aizvadīja Rīgā. Par Eiropas čempionu viņš kļuvis septiņas reizes, bet par pasaules - trīs reizes.

Komentāri