ASV uz Soču Olimpiādi sūtīs visu laiku lielāko sportistu delegāciju, Mixnews.lv

ASV uz Soču Olimpiādi sūtīs visu laiku lielāko sportistu delegāciju

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 28. janvārī plkst. 13:35

Gaidāmajās Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs ASV pārstāvēs 230 sportisti, kas ir lielākā valsts sportistu delegācija ziemas Olimpiādes vēsturē, ziņo LETA-AFP.

ASV olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 125 vīrieši un 105 sievietes. Vēl neviena valsts ziemas olimpisko spēļu vēsturē uz Olimpiādi nav sūtījusi tiek lielu atlētu skaitu.

"Šī lieliskā sportistu grupa ir īstens apliecinājums augošajām iespējām pie mums nodarboties ar ziemas sporta veidiem," izteicies ASV delegācijas vadītājs Alans Ešlijs. "No šī saraksta 106 sportistiem jau ir olimpisko spēļu pieredze, tāpēc komandā ir panākts izcils pieredzes un jaunības apvienojums."

Pagājušajās olimpiskajās spēlēs Vankūverā amerikāņi izcīnīja 37 medaļas, no kurām deviņas bija zelta, aizvadot savas veiksmīgākās ziemas olimpiskās spēles vēsturē. Šogad ASV šo sasniegumu vēlas atkārtot vai pat uzlabot.

Teju lielāko sportistu delegāciju ziemas Olimpiādes vēsturē uz Sočiem sūtīs arī Japāna, kuru spēlēs pārstāvēs 113 sportisti. Pirmo reizi vēsturē Japānas komandā sieviešu sportistu skaits ir lielāks par vīriešu - attiecīgi 65 un 48.

Vairāk atlētu Japānu ziemas olimpiskajās spēlēs pārstāvēja vien 1998.gadā, kad Olimpiāde notika viņu mājās Nagano. Toreiz zem valsts karoga startēja 166 sportisti.

Tieši Nagano japāņi guva savus lielākos panākumus, kad izcīnīja desmit medaļas, piecas no kurām bija zelta. Sočos no komandas vēlas redzēt šī rezultāta uzlabojumu.

Soču Olimpiāde norisināsies no 7. līdz 23.februārim. Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 58 sportisti.

Komentāri