Rastorgujeva treneris: Svarīgs rezultāts psiholoģiskajai pārliecībai pirms Olimpiādes, Mixnews.lv

Rastorgujeva treneris: Svarīgs rezultāts psiholoģiskajai pārliecībai pirms Olimpiādes

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 30. janvārī plkst. 20:13

Latvijas biatlonistam Andrejam Rastorgujevam Eiropas čempionāta 20 kilometru distancē viss izdevies un iegūtais rezultāts ir svarīgs arī psiholoģiskajā ziņā pirms gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm, uzskata sportista treneris Intars Berkulis.

Kā ziņots, Rastorgujevs ceturtdien kļuva par Eiropas čempionu, finišā vien par 0,3 sekundēm apsteidzot vācieti Benediktu Dollu.

"Šajās sacensībās viss izdevās. Spēcīgā vēja dēļ bija grūta šaušana, un uz to vajadzēja īpaši savākties, tomēr Andrejam tas izdevās, un citiem sportistiem ugunslīnijā klājās sliktāk," sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Berkulis. "Šāds sniegums šaušanā arī ir svarīgs psiholoģiskajai pārliecībai pirms olimpiskajām spēlēm, jo par fizisko formu un slēpju gatavību šaubu nav."

Kaut arī gan Rastorgujevs, gan Dolls šaušanā pieļāva pa trim kļūdām, Berkulis uzsvēra, ka distancē Latvijas sportists bijis par gandrīz minūti ātrāks, jo ilgāku laiku pavadījis ugunslīnijās.

Berkulis pauda prieku, ka ar šo rezultātu Rastorgujevs garantējis, lai arī nākamajā gadā atrastos Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā. "Diemžēl mūsu valstī ir tāda sistēma, ka šis punkts ir ļoti svarīgs, lai Andrejs varētu arī nākamajā sezonā trenēties," Berkulis norādīja uz dīvainībām sportistu finansējuma sistēmā. "Protams, svarīgākās būs olimpiskās spēles, bet mums ir prieks arī par LOV normatīvu."

Eiropas čempionāta turpinājumā Rastorgujevam sestdien un svētdien plānoti starti arī sprinta un iedzīšanas distancēs.

"Plānots pirms olimpiskajām spēlēm kārtīgi izskrieties, jo bez startiem bijām 18 dienas," norādīja Berkulis.

Kā zināms, Rastorgujevs nepiedalījās pirms divām nedēļām notikušajā Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, tajā laikā dodoties uz nometni Austrijā, lai atvilktu elpu no sacensībām un gatavotos sezonas atbildīgākajiem startiem.

"Par nometni sūdzēties nevar. Sākumā bija silts, savukārt pēdējās dienās sakrita daudz sniega un trase nebija cieta, tomēr tāpat kārtīgi patrenējāmies," izteicās Berkulis.

Kā ziņots, Latvijas sportists par Eiropas čempionu pieaugušajiem kļuvis pirmoreiz kopš 2002.gada, kad Oļegs Maļuhins bija labākais gan sprinta, gan sekojošajā iedzīšanas distancē.

Pirms gada Rastorgujevs Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu 20 kilometros, bet desmit kilometru sprintu viņš pamanījās nobraukt pat divas reizes, tomēr abas reizes sacensības atcēla nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Savukārt pirmoreiz viņš ceturto vietu 20 kilometros spēja izcīnīt vēl 2011.gadā.

Pasaules kausa posmos Rastorgujevs savā karjerā uz goda pjedestāla vēl nav kāpis, bet divreiz bijis ceturtais.

Pēc Eiropas čempionāta pasaules labākie biatlonisti startēs Soču olimpiskajās spēlēs, kurās Latviju pārstāvēs Rastorgujevs un Žanna Juškāne, bet pēc tam notiks atlikušie trīs Pasaules kausa posmi.

Komentāri