Dopinga lietošanā pieķertā Stariha izslēgta no Krievijas olimpiskās izlases, Mixnews.lv

Dopinga lietošanā pieķertā Stariha izslēgta no Krievijas olimpiskās izlases (1)

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 30. janvārī plkst. 21:42

Krievijas biatloniste Irina Stariha, kura pozitīvu dopinga analīžu dēļ saņēmusi pagaidu diskvalifikāciju, pēc pašas lūguma izslēgta no Krievijas izlases dalībai Soču olimpiskajās spēlēs, vēsta LETA-AFP.

"Saņēmu ziņu no Starptautiskās Biatlona savienības (IBU), ka viena no manām dopinga provēm uzrādījusi pozitīvu rezultātu, kas man ir liels pārsteigums," oficiālā paziņojumā izteikusies sportiste. "Esmu pieprasījusi B proves pārbaudi, jo uzskatu, ka noticis pārpratums. Tomēr līdz izmeklēšanas beigām mana palikšana izlasē būtu nepieņemama, tāpēc esmu pametusi treniņnometni."

26 gadus vecā Stariha tika uzskatīta par medaļu pretendenti olimpiskajās spēlēs, kas no 7. līdz 23.februārim risināsies Krievijas kūrortā Sočos. Viņa šosezon Pasaules kausā uzvarējusi divās individuālajās sacensībās, kā arī reizi bijusi labākā stafetē, kas kopvērtējumā dod augsto sesto vietu.

Krievijas Biatlona savienība izteikusies, ka pagaidām komentārus nesniegs, jo nav zināma sīkāka informācija, tomēr uzsver, ka pēc iepriekšējos gados notikušiem dopinga skandāliem uz šādiem pārkāpumiem skatās ļoti nopietni un sportistus pārbauda regulāri.

Kā ziņots, IBU paziņojusi, ka dopinga lietošanā pieķertas Krievijas sportistes Irina Stariha un Jekaterina Jurjeva, kā arī kāds Lietuvas biatlonists, kura vārds joprojām nav atklāts.

Lietuvas Biatlona federācija apstiprinājusi, ka jaunumi neietekmēšot sportistu gatavošanos olimpiskajām spēlēm. Lietuvu Sočos plāno pārstāvēt Diāna Rasimovičūte un Toms Kaukēns, un neviens no viņiem neesot vainīgo vidū. Lietuvas izlases treneru kolektīvā pašlaik strādā arī Latvijas speciālisti Ilmārs Bricis un Oļegs Maļuhins.

Komentāri 1
Medalispirms 5 gadiem
Kremlis ziedo vienu, lai piesgtu parejos.