SOK prezidents: Sportisti Sočos drīkst protestēt sarunās ar medijiem, bet ne uz goda pjedestāla, Mixnews.lv

SOK prezidents: Sportisti Sočos drīkst protestēt sarunās ar medijiem, bet ne uz goda pjedestāla

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 31. janvārī plkst. 14:26

Ja sportisti Soču olimpisko spēļu laikā vēlēsies izteikt politiskus paziņojumus, viņi to varēs darīt sarunās ar medijiem, tomēr ne pašu sporta notikumu laikā, izteicies Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs.

Baha pirmās olimpiskās spēles augstajā amatā Melnās jūras kūrortā sāksies 7.februārī, tomēr tās aptumšo apsūdzības korupcijā pret organizatoriem, terorisma draudi un Krievijas likumdošana pret homoseksuāļiem, ziņo LETA-AFP.

Bahs, kurš amatā tika ievēlēts pērnajā septembrī, aizstājot Žaku Rogi, izteicies, ka katrās spēlēs sportisti var tikt sodīti, ja politiskus žestus veiks sacensību vai apbalvošanas ceremonijas laikā, bet viņi to var darīt preses konferencēs.

"Tas ir pilnīgi skaidrs - spēles nevar tikt izmantotas kā skatuve politiskām demonstrācijām," uzsvēris Bahs. "Tomēr sportisti varēs izbaudīt runas brīvību un preses konferencēs veikt politiskus paziņojumus, ja to vēlēsies."

Bahs ir pārliecināts, ka Soču olimpiskās spēles izdosies un sportisti tās varēs izbaudīt. "Redzēsiet to atklāšanas ceremonijā un, jo īpaši, kad sāksies sporta sacensības. Pirms spēlēm vienmēr ir politiskas diskusijas, tomēr tajās vienmēr sports ir bijis svarīgākais."

SOK prezidents atzina, ka milzīga drošības operācija Sočos bijusi nepieciešama, tomēr ir pārliecināts, ka tā neliegs skatītājiem izbaudīt notikumu.

"Ja atskatāmies uz Soltleiksitijas Olimpiādi, kas notika vien pāris mēnešus pēc 11.septembra terora aktiem, arī toreiz bija tūkstošiem drošībnieku, tomēr skatītāji novērtēja, ka rūpējas par viņu drošību," salīdzināja Bahs. "Esmu drošs, ka krievu drošības spēkiem izdosies apsardzi veikt tā, lai tas neizjauktu olimpisko atmosfēru, kā izdevās Soltleiksitijā."

Komentāri