Kalnu slēpotājam Rodem gatavošanos Olimpiādei traucējis potītes lūzums, Mixnews.lv

Kalnu slēpotājam Rodem gatavošanos Olimpiādei traucējis potītes lūzums

фото

Sochi-2014 | 2014. gada 31. janvārī plkst. 19:47

Latvijas kalnu slēpotājam Robertam Rodem pilnvērtīgi sagatavoties Soču olimpiskajām spēlēm traucējis potītes lūzums, kā dēļ viņš izlaidis lielāko daļu sezonas, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja sportists.

"Noskaņojums pirms Olimpiādes interesants, jo esmu pēc traumas," izteicās sportists. "Potīti salauzu pirms trim mēnešiem, un šī ir tikai ceturtā nedēļa, kopš esmu atgriezies uz slēpēm."

Rode sezonu iesāka jau augusta beigās un septembra sākumā ar sacensībām Čīlē, bet pēc tām viņš nebija startējis līdz pat pagājušajai nedēļai, kad piedalījās Eiropas kausa mačos Francijā.

"Uz Valdizēru braucu nevis pēc rezultāta, bet pamēģināt, vai vispār ir vērts doties uz Sočiem," izteicās sportists. "Pirmās sacensības veicu pavisam mierīgi, bet pēdējais brauciens jau bija diezgan labs."

Sportists stāstīja, ka pirmajā nedēļā pēc treniņu atsākšanas pat nav spējis īsti kāju ievilkt slēpju zābakā, tāpēc kopumā ar paveikto pagājušajā nedēļā ir apmierināts.

Sočos 26 gadus vecajam Rodem būs jau otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Vankūverā viņš nobraucienā ieņēma 58.vietu, bet superkombinācijā nefinišēja jau pirmajā distancē.

"Par to laiku ir vislabākās atmiņas. Toreiz nezināju, uz ko braucu, bet šos četrus gadus esmu tikai gatavojies ar vienu mērķi - Soči," teica Rode, kurš uzskata, ka kopš 2010.gada noteikti ir progresējis. "Diemžēl visu piebremzēja trauma, tomēr ceru, ka spēšu atgūt formu."

"Sočos darīšu visu, ko spēju, jo man pašam tas ir ļoti svarīgi," uzsvēra sportists.

Rode Sočos ir plānojis startēt visās disciplīnās, kas veidos maratonu divu nedēļu garumā. Tomēr pašas svarīgākās sacensības viņam būs jau pirmās - 9.februārī plānotais nobrauciens. Turpinājumā risināsies superkombinācija, supergigants, milzu slaloms un slaloms.

"Galvenais būs nobrauciens. Ja kāja spēs izturēt slodzi, turpināšu dalību arī pārējās distancēs," teica Rode, aicinot, lai līdzjutēji viņam novēl izturību.

Rode būs viens no kopumā pieciem Latvijas kalnu slēpotājiem Olimpiādē. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Foto: infoski.lv

Komentāri